Hoş geldiniz 21.01.2021

30 Bin Öğrenciye Eğitim Kart Verilecek!

30 Bin Öğrenciye Eğitim Kart Verilecek!

Efsane başkan olma yolunda hızla ilerleyen Tunç Soyer, seçim kampanyası için verdiği sözlerden birisini daha hayata geçirdi. Tunç Soyer’den öğrencilere müjde var.

Eğitime verdiği destekle öncü belediyelerden olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir esnafının da faydalanacağı İzmir Eğitim Kartı projesini hayata geçirdi. 2019-2020 Eğitim ve öğretim dönemi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası arasında imzalanan protokol aracılığıyla öğrencilere toplamda 2 milyon  160 bin lira değerinde destek sağlanacak.  30 bin ilkokul ve ortaokul  öğrencisinin velilerine verilecek.  Eğitim kartlarla öğrencilere %10 indirim sağlanacak.

Seçim kampanyası döneminde Büyükşehir Belediyesi bir şey satın alacaksa İzmirlilerden alacak demiştik

Başkan Soyer imza töreninde yaptığı konuşmasında, “Seçim kampanyası döneminde Büyükşehir Belediyesi bir şey satın alacaksa İzmirlilerden alacak demiştik. Bugün satın almaların en anlamlı günlerinden birini yaşıyoruz. İzmir’deki 30 bin çocuğa kırtasiye seti hediye edilecek. Odamızın tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra farklı odalarımızla da aynı dayanışma ve işbirliği içinde olacağız” sözlerine yer verdi.

Bu çok önemli bir proje. Tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyoruz. Bu protokol hem ihtiyaç sahibi ailelere hem de esnafımıza katkıda bulunacak” dedi. Kitap ve Kırtasiyeciler Odası Başkanı Hulusi Demir, “Başkanımız Tunç Soyer’in sıkıntılı günler geçirdiğimiz bu zamanda ihtiyaç sahiplerine gösterdiği katkıdan dolayı çok mutluyuz. Seçim zamanında söylediği sözünü tuttu. Bu çok önemli bir proje. Tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ