Hoş geldiniz 29.11.2020

Askıda Fatura Dolandırıcılığı İçin Uyarı Geldi!

Askıda Fatura Dolandırıcılığı İçin Uyarı Geldi!

Pandemi sürecinde yardıma ihtiyacı vatandaşlar için uygulamaya konan askıda fatura uygulaması ne yazık ki dolandırıcıların hedefi haline geldi. Konuyla ilgili büyükşehir belediyesinden şu açıklama yapıldı:

“Son günlerde bazı hemşerilerimizin kendini yetkili olarak tanıtan kimliği belirsiz kişilerce telefonla arandığı, bu kişilerin aradığı hemşerilerimizi askıda fatura uygulaması kapsamında ödeme yapmaya teşvik eder gibi görünerek dolandırıcılık girişiminde bulunduğu öğrenilmiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının hizmet ve uygulamaları doğrudan ve şeffaflık içerisinde kamuoyuyla paylaşılmakta, bu tür hizmetler için kesinlikle aracı kullanılmamaktadır”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kurumlarının isim ve faaliyetlerini kişisel çıkarları için kullanarak halkı aldatma girişiminde bulunanlara yönelik yasal takip başlatılacağı belirtilen açıklamada, yardımseverlik duygularını suiistimal etmeye çalışan bu kişilere karşı dikkatli olunması istendi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Önceki yazıyı okuyun:
Müsiad 12 Bin İzmirli Aileye Yardım Etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygıl 12 bin ihtiyaç sahibi aileye erzak yardımında bulunduklarını söyledi.  ...

Kapat