Hoş geldiniz 10.06.2023

Atık Yağ Toplayan İzmirli Muhtara Ödül!

Atık Yağ Toplayan İzmirli Muhtara Ödül!

Çeşmeli Muhtar gösterdiği çevre hassasiyetiyle gönülleri fethetti bir de ödül aldı. Ayrıntılar haberimizde!

Bitkisel atık yağ toplama konusunda çalışan ALBİYOBİR firmasıyla ile Çeşme Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Güven Köstekçi’ye toplanılan yağ karşılığında Teşekkür Belgesi ve Atatürk Çiçeği’nin yanı sıra 20 adet bulaşık deterjanı, 100 adet bone, 6 adet fiber bez, 10 adet önlük, 10 adet battal boy çöp poşeti hediye edildi

918 litre atık yağ toplayarak pek çok siyasetçiye örnek olan Ardıç Mahalle Muhtarı Güven Köstekçi şunları söyledi:

“Öncelikle Belediye Başkanımız M. Ekrem Oran’a ve ALBİYOBİR firmasına bu çalışma konusunda biz muhtarları da bilinçlendirdikleri için teşekkür ediyorum. Bir litre atık yağın bir milyon litre temiz suyu kirletebildiğini biliyorum ve bu konuda hassas davranıyorum. Doğayı ve çevremizi temiz tutmamız gerektiğini, bu atık yağların börtü böcek gibi haşarelerin çoğalmasında büyük bir etken olduğunu da biliyorum. Bu nedenle ev ev, kapı kapı gezerek tüm mahalleye yoğurt kabı dağıttım. Restoran ve işletmelerden rica ettim, 918 litre yağ topladım. Bu konuda katkı koyan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 ORAN TEBRİK ETTİ

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran. çevre konusunda çalışmaları için muhtarı tebrik edip şunları söyledi

“Muhtarlıklarımıza bitkisel atık yağ toplayan anlaşmalı olduğumuz firmalar tarafından birer adet yağ bidonu teslim edildi. Vatandaşlarımızdan atık yağları kullanmamalarını ve bu yağları muhtarlıklarımızda bulunan bidonlarda biriktirmelerini rica ettik. Hassasiyet göstererek bu konuda üstün performans gösteren Ardıç Mahalle Muhtarımız Güven Köstekçi’yi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

“Bu yağların tekrardan suya ve denize gitmesine engel olarak, balıkların yaşamasını sağladı.”

ALBİYOBİR firması adına konuşan Aysun Talimciler Köstekçi’ye teşekkür edip şu konuşmayı yaptı

, “Güven Muhtarımız’a çok teşekkür ediyoruz bu hassasiyeti için. İzmir’deki bir çok belediye ile çalışıyorum ilk kez bir muhtarın bu şekilde çalışarak, böyle yüklü miktarda yağ teslim ettiğine şahit olduk. İnanamadık gelene kadar emin olamadık. Bizim yapmamız gereken işi kendisi bizim adımıza yapmış kendisine teşekkür ederim. Güven Muhtar 918 litre atık yağ toplayarak, öncelikle doğanın korunmasında büyük katkı sağlamış oldu. Bu yağların tekrardan suya ve denize gitmesine engel olarak, balıkların yaşamasını sağladı. Ayrıca bu atık yağların kanalizasyonları tıkamasının önüne geçerek belediyeye büyük katkısı oldu. Bunun yanı sıra, bu yağların kaçakçılara gitmesini de engellemiş oldu. Kaçakçılar bu yağlardan sabun yapıyor ya da kaçak mazot yapıyor. Bazen de bu yağlar merdiven altı firmalara giderek tekrar önümüze yağ olarak geliyor.  Bu nedenle Güven Köstekçi’ye bir kez daha çok teşekkür ediyorum”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ