Başkan Kılıç: Doğa katillerine taviz yok, Umutlarınızı Yeşil Düşmanlarınıza Bağlamayın!

  Başkan Kılıç: Doğa katillerine taviz yok, Umutlarınızı Yeşil Düşmanlarınıza Bağlamayın!

  Buca Belediyesi,  Buca köylerinde yapılan kaçak yapı ve hobi bahçelerine karşı denetimlerini tüm hızıyla sürdürüyor.  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Kaynaklar bölgesi başta olmak üzere Belenbaşı, Doğancılar, Karacaağaç ve Kırıklar’da giderek artan hobi bahçeleri ve kaçak yapılara karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

   

  Ekiplerimiz, gece gündüz demeden havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor. Kaçak yapılara karşı yargı yoluyla ne gerekiyorsa yapıp gereken cezai işlemleri uygulayacağız.  Başkan Kılıç konuyla ilgili şunları söyledi;

  “Bucamızda altın değerinde araziler, köyler var. Bu köyler şu an şehrimizin akciğerleri konumundadır. Dolayısıyla burada kesilen her ağaçtan sorumluyuz. Her ağacı korumak zorundayız. Eğer biz burada gözümüzü biraz kapatırsak, bir tane ağaç kalmayacak. Bizim bu bölge ile ilgili talimatımız çok açık ve net. Ne pahasına olursa olsun hiç kimsenin Buca’nın geleceğinden çalıp rant sağlamasına izin vermeyeceğiz. Şimdi hobi bahçesi diye bir şey çıkartmışlar. Bu hukuksuz bir olay. Bahçe olarak kullanılırsa tamam ama içine bina yapılması kanunsuz bir durum. Kesinlikle bunlara prim vermeyeceğiz. Eninde sonunda yıkılacak, ağır idari para cezası uygulanacak. Kaynaklar bölgesine herhangi bir yapı yapması kimse düşünmesin.Hobi bahçesi diye yapılan reklamlara da itibar etmesinler. Ekiplerimiz, gece gündüz demeden havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor. Kaçak yapılara karşı yargı yoluyla ne gerekiyorsa yapıp gereken cezai işlemleri uygulayacağız. Bu arazileri yeniden yeşille buluşturacağız. Doğa katillerine taviz yok” dedi.

   

  Buradan bir kez daha uyarıyorum

  Vatandaşları sorumluluğa davet eden başkan şunları söyledi, “Bu topraklar üzerinde hobi bahçelerinden villalara kadar yapılan her şey bir insanlık suçudur. Doğa düşmanları burada yaptıkları yapılara hemşehrilerimize de ortak etmeye çalışıyor. Onların umutlarından kar sağlamaya çalışıyor. Buradan bir kez daha uyarıyorum. Bu suça ortak olmayın; umutlarınızı yeşil düşmanlarına bağlamayın. ” diye konuştu.  AĞAÇ KESİNİN KARŞISINDA DUVAR OLACAĞIZ

  Başkan Kılıç hobi bahçeleri uğruna yapılaşma yapılmamasını gerektiğini söyleyerek ;

  “Yine buradaki tarım arazilerini köylülerimizin elinden yok pahasına alıp ranta açmak isteyenler var. Topraklarınızı ranta değil tarıma açın. Bizler de belediyemizin arazilerini tarıma açıyoruz. Hep birlikte üreteceğiz. Bu topraklar sadece bizim değil. Atalarımızdan gelecek kuşaklara aktarmamız gereken bir mirastır. Bir fidan dikenin arkasında güç, bir ağaç kesinin karşısında duvar olacağız” sözlerini bitirdi.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Belediye Haberleri, Buca Haber, İzmir Önemli haber
  İzmirde Yine Maske Takmak Zorunlu Oldu! Para Cezası Da Var!

  Tunç Soyer, Ödüllü Seçim Vaadi Portakal Vadisini Hayata Geçiriyor

  İzmir Kültür Sanat ve Spor Hayatının Merkezi Olabilir

  Kapat