Hoş geldiniz 10.06.2023

Bomba İddia : DEÜ Hastanesi Sağlık Çalışanlarına Covid 19 Testi Yapılmıyor!

Bomba İddia : DEÜ Hastanesi Sağlık Çalışanlarına Covid 19 Testi Yapılmıyor!

Bir süredir yerel gazetelerde dolanan Dokuz Eylül Hastanesiyle ilgili haberlere bomba bir iddia eklenerek mesele skandal bir boyuta taşındı. İzmir’in sanal basında sesini duyurmuş İzgazete bu konuda çok önemli bir habere imza attı . Habere göre Dokuz Eylül Hastanesi çalışanlarına vaka testi yapılmadığı iddia edildi. İşte o haber :

“Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının Kovid- 19 testinin pozitif çıkması halinde pozitif vaka ile temaslı olan diğer sağlık çalışanlara test yapılmıyor. SES  Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi İşyeri Temsilcisi Günseli Uğur şunları söyledi :

“Bizim duyduğumuz, hastane personelinde çok sayıda pozitif vaka olduğu. Temaslıları beş gün için eve gönderip duruma göre test yapılması ve çalıştırılıp çalıştırılmaması gibi bir yöntem izleniyor. Cerrahi birimlerde hocalar dâhil çok sayıda pozitif çalışan olduğunu biliyoruz. Ama tabii bunlar resmen açıklanmıyor. O kişinin pozitif olduğu tespit edildikten sonra onun çalıştığı alandaki diğer sağlık çalışanlarına da  test yapılması gerekir. Çünkü temaslısın, aynı yerde çalışıyorsun bulaşmaması mümkün değil. Biz 2 metre mesafeli alanda çalışmıyoruz. Ne hastalarla ne de birbirimizle. Böyle bir şey mümkün değil. Çalışanların Kovid-19 semptomları yoksa test yapılmıyor. Test yapılsa belki bir dolu pozitif vaka çıkacak belki de o poliklinik kapatılmak zorunda kalınacak” dedi.

Dokuz Eylül’de pandemi polikliniğinde,  pozitif hasta sayılarının kriterlerinin değiştiğini ifade eden Uğur,” Hasta ağırlaşmadan yatırılmayacağı söyleniyor. Dolayısıyla hastanede yatan kişi sayısıyla Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Kovid-19 tedavisi gören kişilerinin sayılarını belirlememiz imkansız” ifadelerinden bulundu.”

 

Haberin kaynağı haberin sahibi : https://www.izgazete.net/saglik/saglik-calisanlarina-test-yapilmiyor-h51428.html

İzgazete ana safya : İzgazete

 

İlgili Haber :

İzmirde Koronavirüs

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ