Hoş geldiniz 21.01.2021

Bornova Belediyesi Tarım Markası Olma Yolunda Hızla İlerliyor!

Bornova Belediyesi Tarım Markası Olma Yolunda Hızla İlerliyor!

Bornova belediyesi tarımda diğer belediyelere model olmaya devam ediyor.  Belediye “Bornova” markası etiketiyle sektörün en önemli organizasyonlarından olan Tarım Fuar’ında tanıtıldı.

 SAHİP ÇIKIYORUZ

Bornova’nın eski günlerindeki gibi tarım şehri olduğunu ve köyleriyle büyük potansiyeli bulunduğunu söyleyen  Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,

“Yerel üretiye destek olmak, ilçeye özgü tarımsal değerleri tanıtmak ve yaşatmak için önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Bornova’nın eski köy yerleşimi olan 12 mahallesinde üretilen ürünler, bu yıl 15. kez kapılarını açan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yer alan Bornova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin stantında vatandaşlarla buluştu. Zeytinyağından pekmeze, baldan konserve gibi ürünler büyük ilgi gördü.   Ziyaretçilerin en büyük ilgisi   doğal çiçek balı oldu. Satış da yapılan stantta tarımsal ürünlerin yanısıra, yine Bornova markasını ön plana çıkaran magnet anahtarlık gibi ürünlerde pazarda yeri aldı.

 

Dünyaca ünlü Bornova Misket Üzümü ve Bornova Bamyası gibi değerlere sahip olduklarının altını çizen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,“Bunların kalitesini yükseltmek ve rekoltesini arttırmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Kayadibi’ndeki 11 dönümlük arazide yeni bağ oluşturuyoruz. Aynı mahalledeki arılıkta vatandaşlarımızı bal üretimine özendiriyor, pek çok konuda eğitimler veriyoruz. Geleneksel olarak Tohum Takas Şenliği ve Kiraz Festivali düzenliyoruz. Yakaköy’de gönüllüler ile birlikte tüm Türkiye’ye örnek olan Doğal Tarım Çiftliği kurduk. Tüm bunlarla birlikte yerel üreticiye verdiğimiz destek artarak devam edecek”ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ