Hoş geldiniz 31.03.2023

Buca’da 10 Bin Metrekarelik Dev Pazaryeri Hizmete Açıldı!

Buca’da 10 Bin Metrekarelik Dev Pazaryeri Hizmete Açıldı!

Eski Başkan Priştina döneminde Buca Pazaryeri düzenleme çalışmaları Yeni Başkan ERHAN KILIÇ döneminde tamamen bitirildi ve Buca görkemli bir pazaryerine sahip oldu. Pazaryeri projesi uzun süredir vatandaşlara sıkıntı yaratıyordu. Pazaryerinin açılması Bucalılara büyük nefes aldırdı.

Özmen Caddesi üzerinde yıllardır Buca pazar yeri olarak kullanılan 10 bin metrekarelik alanda 2017 yılında temeli atılan Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi Buca Çarşı’nın semt pazarı bölümünün açılmasının ardından pazarcı esnafıyla noter huzurunda kura süreci gerçekleştirildi.

Haftada 3 gün!

Buca pazarında çarşamba günleri sebze meyve pazarı, perşembe günleri tekstil ürünlerinin satışa sunulduğu sosyete pazarı ve pazar günleri karma pazar kurulacak ve böylece pazar haftada üç gün hizmet vermiş olacak!

DEV PAZAR!

Zemin katında 10 bin metrekarelik alana yayılan ısıtma sistemlerinin bulunacağı, vatandaşların ve pazarcı esnafın alışverişlerini yapabileceği modern koşullarda hizmet veren pazar yerinde yaklaşık bin tezgâh yer alacak. Alan, pazarın kurulmadığı veya kısmi olarak kurulduğu günlerde otopark ve spor etkinlik alanı olarak kullanılacak. Aynı katta kurulan genel ihtiyaç alanları, zabıta birimleri, yeme içme alanları ve mescit ile kentli çağdaş bir alışveriş mekânına kavuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ