Hoş geldiniz 02.08.2021

Çamlı ; İzmir’de Vaka Oranları %50 Oranında Arttı

Çamlı ; İzmir’de Vaka Oranları %50 Oranında Arttı

Korona Virüs meselesi gündemden düşmemeye devam ediyor! Vaka artışı gözle görülür şekilde artarken İzmir için önemli açıklamalar var!

İzmir Valiliği, aldığı son kararla şehirdeki tüm etkinlikleri yasakladı. Vaka sayılarının artışına dikkat çeken en önemli isim İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı oldu. Çamlı verilerin Haziran ayındaki verilere döndüğünü belirtilerek önlemlerin arttırılması çağrısında bulundu…

İzmir’deki artışa dikkat çeken Çamlı şu açıklamlarda bulundu ;

“İzmir’de evde izlenen korona virüs son bir ayda yüzde 50 arttı. Valimizin geçen günkü açıklamasında yaklaşık 4 bin 600 korona virüslü vatandaşın evde izolasyonda olduğunu duyduk. Bilim insanları bu artışın daha da devam edeceği öngörüsündeler. Bakanlığın açıkladığı verilere baktığımızda da önemli artışlar var. Kısacası pandemi sürecinde vaka ve vefat sayılarındaki artış var. Bu da tedbirlerde geriye dönüşe yok açacaktır”

“Toplu taşıma araçlarında fiziksel mesafe, maske kullanımı, araçların dezenfeksiyonu ve yolcu kapasite sınırlamaları önlemlerinin yanı sıra, kamu ve özelde çalışma saatlerinin kademelendirilmesi, esnek mesai uygulamasına geçilmesi ulaşımdaki ve sokaklardaki yoğunluğu azaltılabilir ve kişilerin virüsle karşılaşma riskini azaltabilir” dedi.

Okulların açılmasının zor olduğunu söyleyen Çamlı :

“Vaka sayılarında bir azalma da söz konusu değil. Vakalar daha da artarken okulların açılması doğru olmaz. Şartların uygun olduğu bazı yerlerde belli sınıflara yüz yüze eğitim verilebilir. Kısacası 1 ay önceki durumdan daha kötü durumdayız” ifadelerini kullandı. Korona virüs konusunda testlerin özellikle sağlık çalışanlarına yapılması gerektiğini dile getiren Çamlı, “Sağlık çalışanları pozitiflerin yüzde 10’nu oluşturuyor. Sağlık çalışanları 10 kat hasta alıyor. Milletvekillerine, futbolculara sürekli test yapılırken, korona virüse karşı bire bir mücadele eden sağlık çalışanlarına neden test yapılmıyor?”

İfadelerini kullanan Lütfi Çamlı’dan bakalım yeni açıklamalar gelecek mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ