Hoş geldiniz 02.08.2021

Cemil Turgay: Hacizli Bir Belediye Devraldım

Cemil Turgay: Hacizli Bir Belediye Devraldım

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Turgay, bir gazeteye verdiği demeçte Karşıyaka Belediyesi hacizli ve borçlu olduğunu söyleyerek ilginç açıklamalarda bulundu!

Cemil Turgay, Belediyeyi hacizli bir şekilde devraldıklarını söyleyerek şunları söyledi :

“Şu anda mesela haciz ile ilgili bir durum yok. Şu anda belediyemizin bazı yerlerde alacakları da var. Borçlarımızı da bir yandan ödüyoruz, ödeyeceğiz. Üstelik bunları sadece kendi gelirimiz ile yaptık. Büyükşehir’den bir yardım almadık ya da herhangi bir yer satmadık. Zorunlu harcamalar dışındaki harcamaları durdurduk. Ben geldiğimde falanca çiçekçiliğe olan borç miktar 680 bin liraydı. 680 bin liralık çiçek alınıp da ödeme yapılmaması çok ilginç geldi bana. Geriye dönük baktığımızda rakamın çok daha büyük olduğunu gördük. Mesela matbaaya 5 milyon liralık bir borç söz konusuydu” şeklinde konuştu.

ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor!

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ayrıca “Biz şu anda olabildiğince gereksiz harcamalardan kaçınıyoruz. Ancak insanlar bu seferde ‘Ne zaman yatırım yapılacak?’ diye bekliyor. Bunun için ayaklarımızın yere sağlam basması gerekiyor. Oysa biz maalesef geçtiğimiz ay içerisinde personelimizin maaş ödemeleri ile ilgili sıkıntı yaşadık. Bu İller Bankası’nın ciddi bir kesinti yapmasından kaynaklandı. Bu ay elimiz daha rahattı. Önümüzdeki ay daha rahat olacaktır, diye düşünüyorum” dedi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ