Hoş geldiniz 14.04.2021

Çeşme – Atina Seferleri Başlıyor

Çeşme – Atina Seferleri Başlıyor

 İZMİR’in Çeşme ilçesi ile Atina Lavrion limanları arasında ülke tarihinde ilk feribot seferleri başlayacak. Detaylar haberimizde..

Türkiye ile Yunanistan zaman zaman yaşanan siyasi çekişmeler bir tarafa bırakılıp ner iki ülkenin çıkarına olacak feribot seferlerinin altyapısı hazırlandı. İzmir merkezli özel bir firmanın üstelendiği Atina-Çeşme arabalı feribot taşımacılığı, 30 Haziran 2019 tarihinde başlayacak ve her gün olacak. Feribotta sadece yolcular değil, TIR’ların da taşınacağı, bunun da ticari ve ekonomik açıdan son derece önemli olduğu vurulandı.

Pazar günü saat 17.30’da başlayacak olan seferlerin yolculuk süresi ise 7 saat olacak.

Feribot seferleri, Türkiye’ye gelen yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız yarar sağlayacak ve gümrük kapılarında çileli bekleyişler son bulacak.  Bu arada firma, 30 Haziran Pazar günü kampanya yaparak bilet fiyatlarını da yarı yarıya düşürürken, seferlerin turizm açısından da bölgeye hareket getirmesi bekleniyor.

Tören Düzenlecek!

Tarihi feribot seferlerinin başlayacağı 30 Hazian Pazar günü Çeşme Limanı’nda tören düzenlenecek. Seferler, mehteran konseri ve halk oyunları eşliğinde başlayacak. Feribotlarının kapasitesi 360 yolcu, 500 otomobil, 90 TIR olacak. Seyahat edecek yolcuların rahat edebilmesi için restoranlar, kafeler, çocuk oyun odaları, 70 kamara, freeshop mağazaları ve saunaya kadar çeşitli imkanlar sunulacak.

Çeşme – Atina  Feribot Ücreti Ne Kadar?

Çeşme Atina seferleri tek kişi yolcu 55 avro olurken. Araçlı yolculuğun ücretleri için firmaya sorulması gerekiyor. Bu arada firma Çeşme Atina Feribot seferleri için ilk güne (30 Haziran) özel %50 indirim de yapacak!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ