Hoş geldiniz 02.08.2021

CHPLİ VEKİL:İzmir’de Korona 2 Bin Kişiyi Öldürdü

CHPLİ VEKİL:İzmir’de Korona 2 Bin Kişiyi  Öldürdü

Koronavirüs dünyada can almaya devam ederken. İzmir’le ilgili korkunç açıklamalar hayli can sıkıyor. En son yapılan bir açıklamada İzmirli vekil bakanlığın yaptığı açıklamanın doğru olmadığını söyleyerek. Korona Virüs’ün aldığı canların rakamlarını söyledi.

Tıp doktoru da olan CHP’li Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanlığı ile ilgili olarak gerçek rakamların verilmediğini iddia ederek 3 büyük ilin vefat sayılarını açıkladı.
Vekilin açıkladığı verilere göre İstanbul’da 11 bin 600, İzmir’de 2 bin 87, Ankara’da 2 bin 923 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade ederek, bu 3 büyük şehirde 16 bin kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti.

 

 

24 Kasım Verileri de Oldukça Ürpetici!

Açıklamasında 24 kasım 2020 tarihli verileri de açıklayan vekil şunları söyledi:

“İstanbul 221, İzmir 73, Ankara 31.”

“Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre, 24 Kasım’da 161 kişi, toplamda ise  12 bin 672 yurttaşın salgını yitirdiği öne sürülmüştü.”

“Fahrettin Koca istifa etsin, vakalar kendiliğinden düşecek. Çünkü yalan söyleyerek milleti rehavete sevkediyor. 20 günlük tam kapatma hayatlar kurtaracak. Önlem alınmadığını için ölen her yurttaşın sorumlusu bu hükümettir” diyen Mustafa Adıgüzel;: “Belediyelere intikal eden bütün bulaşıcı hastalık ölümler Covid-19. Çünkü ölüm bildirimi yapılırken testi pozitif değilse ‘bulaşıcı hastalık’ seçeneği işaretlenemiyor. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı yalan söylüyor. Sadece 24 Kasımda üç ilde resmi defin sayısı 315.” “Dünya’da ilk sıradayız” “315 vefat sadece 25 milyon nüfusun. 83 milyon Türkiye için binin üstünde günlük kaybımız var. DSÖ’nün Covid-19’dan günlük ölüm sayılarında, gerçek vefat sayıları girilmiş olsa ABD’nin önünde dünyada ilk sıradayız. Haftalık değerlendirmede de 2. sıradayız. Artık tam kapatma şart.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ