Hoş geldiniz 10.06.2023

Çiğli Belediyesi Hayvan Hakları Meclisi Kurdu

Çiğli Belediyesi Hayvan Hakları Meclisi Kurdu

 İzmir ve Türkiye’de örnek projelere imza atan Çiğli Belediyesi hayvansevverlerin yönetiminde olduğu hayvan haklarını meclisini kurdu. Çiğli belediyesi bu projesiyle ses getirmeye devam ediyor.

 

 Son 8 ayda 2 kez pati festivali, her ayın ilk cuma günü belediye  görevlerinin evindeki evcil hayvanı ile geldiği “Patili bir gün”, kanser tedavisi gören barınak köpeği ile imzalanan Çiğli Hayvan Hakları Bildirgesi ve Çiğli’nin her mahallesinde gösterimi yapılan haylaz pati tiyatro gösterisi ile patili dostlarla ilgili büyük ilgi oldağı olup alkışları kazanmıştı. Çiğli Belediyesi bu defada çok farklı bir projeye imza atıp hayvanlarla ilgili kararların alınacağı ve hayvanseverlerin yönettiği Hayvan Hakları Meclisi açtı.

9 Kişilik Hayvansever Meclisi

Hayvan Hakları Meclisi’nde 9 kişilik yönetiminde Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün yanı sıra Çiğli’de yaşayan hayvan severler yer aldı.  İlk oturumunu geçtiğimiz günlerde yapan meclis ilk oylamada Bahadır Üçok meclis başkanlığına, Sinem Değişmez ise başkan yardımcılığına seçildi. Yeni yönetim kurulu ilk toplantısını önümüzdeki günlerde Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünde yapacak.

 HALKIN KATILIMI ile yönetilecek!

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, şunları şöyledi:

“Hayvanlara yönelik ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Her ayın ilk cuması çalışanlarımız evcil hayvanıyla belediyeye geliyor. 2 kez patili bir gün etkinliği düzenledik ve barınağımızda yaşayan köpekle hayvan hakları sözleşmesi imzaladık. Yürütülen çalışmaları daha geniş kitlelere yaymak ve halkın katılımını sağlamak amacıyla hayvan hakları meclisi kurduk. Hayvan Hakları Meclisinin yöneticileri hayvan severlerden oluşuyor. Hep birlikte önemli işlere imza atacağız”.

Meclisin İlk Kararı Kediler Oldu!

Meclis oturumunu yaptıktan sonra aldığ ilk karar kedi evi dağıtmak oldu. Belediye bünyesinde yapılan 80 adet kedi evi, ilçede yaşayan sokak kedilerinin kullanımını sağlamak üzere hayvan severlere dağıtıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ