Çimento Zammı Krizi!

  Çimento Zammı Krizi!

  Çimento şirketlerinin ocak ayının başlarında çimentoya yüzde 40’lara varan zam yapacaklarını duyurması müteahhitlerin tepkisine neden olmuştu. İMKON ( İnşaat Müteahhtleri Konfederasyonu) zamlara tepki göstermek amacıyla şantiyeleri durduracaklarını belirtmişti. Tepkiler Etkili olmuş ve zamlar geri çekilmişti.

  Zamlardan 1 ay sonra çimento şirketleri ani bir kararla % 50 zam yaptıklarını açıklayarak şok yarattı. Çimento firmalarının açıklanan zamları hemen uygulamaya başladı.

  İzmir’deki inşaat sektörü temsilcileri ise yapılan zamlara tepkili. İMFED başkanı Ziya Dağlıer, İMDER başkanı İslam Yıldırım ve KAMDER başkanı Niyazi Gültekin konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.  REKABET KURULU…

  İzmir Müteahhitler Federasyonu (İMFED) başkanı Ziya Dağlıer şunları söyledi:

  Son dönemde çıkan yönetmeliklerle, faizlerin yükselmesiyle, dövizdeki artışlarla ve inşaat maliyetlerindeki artışla inşaat sektörünün önü iyice tıkandı. Böyle zor bir süreçte çimento firmalarının çıkıp yüzde 50 zam yapmasının kabul edilebilir hiçbir tarafı yok. Çimento şirketleri inşaat firmalarını daha da çıkmaza sokuyor. Bu zamları rekabet kuruluna götüreceğiz. İnşaat sektörünün sorunu herkesin sorunu. Bu zammın hemen geri çekilmesi gerekiyor. Maliyetlerimiz çok artmış ve konut fiyatları hiç artmamışken bu zammı kabul etmemiz mümkün değil. Bu zamlar karşısında sessiz kalmayacağız. Tepkimizi ortaya koyacağız.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Ekonomi Haberleri, İzmir Önemli haber
  İzmir 2019 Belediye Seçimleri Başkan Adayları

  İzmir Mahir Eller
  İzmirde Mahir Eller!

  Çocuklar Süt
  Belediye Süt Projesiyle Çocukları Mutlu Etti!

  Kapat