Hoş geldiniz 10.06.2023

Çöl Yak ve PKU hastaları için Diyet kafe!

Çöl Yak ve PKU hastaları için Diyet kafe!

Bornova Belediyesi’nin  Dramalılar Köşkü’nün bahçesinde hizmete açtığı Diyet Kafe, diyetlerine uygun ürün bulmakta zorlanan çölyaklı ve fenilketonürili (PKU) hastaların hayatını oldukça kolaylaştırıyor.

Diyet Kafe’de PKU ve Çölyak hastaları için hazır market ürünleri ile birlikte mutfakta özenle hazırlanan hamburger, tost, pizza, pide ve salata ürünlerinin de satışları yapılıyor. Bornovalılar mutfakta hazırlanan bu ürünleri paket olarak da alabiliyor. Haftada iki defa  glutensiz ekmek satışı da yapılıyor. Çölyak ve PKU hastası bireyler yaş günü gibi farklı ve ilginç organizasyon da burada yapıyor.

Kafede glutensiz ürünlerden un kurabiyesi, peynirli, ıspanaklı, patatesli, kıymalı börek, karışık tuzlu kurabiye, çok amaçlı un karışımı, kakaolu, vanilyalı, muzlu, çilekli puding, tatlı kavala un kurabiyesi, mısır gevreği, pizza, kıymalı pide, hamburger ekmeği, marmelatlı kurabiye, tek kişilik pasta gibi ürünler bulunuyor. Düşük proteinli ürünler arasında ise un kurabiyesi, patatesli börek, ıspanaklı börek, pizza gibi ürünler var. Kafede satılan bütün yiyecekler  ambalajlı ve sertifikalı olarak gıda mühendisi denetiminde satılıyor.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila kafeyle ilgili demecinde : “Bornova’da temalı kafeteryalarımızla dezavantajlı kesimlere yönelik özel hizmetler veriyoruz. Bu özel kafeteryalarımızdan bir tanesi de Diyet Kafe. PKU ve Çölyak’lı bireyler diyetlerine uygun gıdaları bulmakta güçlük çekilyor. Biz de hayatlarını kolaylaştırmak için sadece onlar için hazırlanan ürünleri Diyet Kafe’de sunuyoruz” diye demeç verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ