Hoş geldiniz 18.10.2021

Festivalde 15 Bin Boyoz Dağıtıldı!

Festivalde 15 Bin  Boyoz Dağıtıldı!

Her yıl büyük ilgiyle karşılanan İzmir Boyoz Festivali’nin bu yıl 5.si düzenlendi. Festival renkli görüntülere sahne oldu ve İzmirlilere 15 bin boyoz ikram edildi.

Eşsiz boyoz lezzetini tatmak isteyen binlerce vatandaş Kordon’u hıncahınç doldurdu.  Büyükşehir belediyesi tarafından ikram edilen 15 bin boyoz büyük ilgiye neden oldu.  Bazı İzmirliler evlerinden getirdiği sandalyelerde kahvaltılarını yaparken, kimileri de müziğin tadını halay çekerek çıkardı. 7’den 70’e birçok İzmirli, deniz havası ve güneşin de keyfini sürdü. Festivalde çoçuklar da unutulmadı. Çocuklar için hazırlanan şişme oyuncuklar da çocukları oldukça eğlendirdi.

EN ÇOK BOYOZ YİYEN KAZANDI : 5 DAKİKADA 9 BOYOZ

Kadınlar ve erkekler kategorisinde yapılan yarışmaya yüzlerce İzmirli rağbet gösterirken, yapılan çekilişle yarışacak 10’ar aday belirlendi. Kadın yarışmacılar 15 boyozu 5 dakika içinde bitirebilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada birinciliği 8 boyoz yiyen 36 yaşındaki Ayşegül Aksoy kazandı.  Erkekler kategorisinde ise rakipler oldukça iddialıydı. 20 adet boyuzu ilk bitirenin galip geleceği yarışmada birinciliği 9 boyoz yiyen 39 yaşındaki Turgay Yılmaz kazandı. Yarışmayı birinci bitirenlere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bisiklet hediye edildi.

Bu festival birlik ve beraberliğimiz için de çok önemli

Festival için İzmirliler şunları söyledi.

N.S:  “Bence boyoz bu uzun kuyrukta beklemeye değer. İzmir boyozu bambaşka. Hepimiz çok severek yiyoruz. Bu festivale ilk kez geliyorum ve bu denli kalabalık olabileceğini tahmin ettiğim için festival başlamadan bir saat erken geldim”

Ş.G; “İzmir en güzel şehir ve en güzel şenlikler de İzmir’de. Uzun kuyruklarda bekliyoruz ama bizim için önemli değil. Bugün çocuklarımızla birlikte erkenden buraya geldik. Boyoza bayılıyoruz. İzmir boyozu vazgeçilmez ve tartışılmaz. Bu festival birlik ve beraberliğimiz için de çok önemli”İzmir bu tür sosyal etkinlikleri sever.

E.K;  “Bu ortamın harika olduğunu düşünüyorum çok hoşuma gitti. Bizlere yumurta, peynir, çay ve boyoz ikram ettiler. Karabiber ve tuzu bile düşünmüşler. Bunların hepsi paketli ve hijyenikti. Bu kadar kalabalık olması da çok hoşumuza gitti. Çok mutluyuz. Oğlum ve komşularımla bugün buraya geldim” dedi. Festivale ailesiyle birlikte gelen Bülent Köprü, “Yıllardır bu festivale katılmak istiyorduk ama bir türlü fırsat bulamamıştık. Bugün ailece festivale geldik ve güzel bir gün geçiriyoruz. İzmir bu tür sosyal etkinlikleri sever. Sosyal bir kenttir. Sıcak insanlarımız çoktur. Gitgide daha da kalabalıklaşacağını düşünüyorum. İzmir boyozu bizler için çok özel. İngiltere’ye gittiğim dönemde İzmir boyozunu çok özlediğim için sipariş verip, kargoyla getirtmiştim. Boyoz bizim için vazgeçilmez” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ