Hoş geldiniz 26.09.2021

Gaziemir Belediyesi Dar Gelirli Ailelere Ücretsiz Ulaşım Desteği

Gaziemir Belediyesi Dar Gelirli Ailelere Ücretsiz Ulaşım Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmirlilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Büyük beğeni toplayan halk taşıt uygulaması genişlerken  Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir meclis üyeleri Necati Kırmaz, İbrahim Özkara, İzel Zenginobuz Derinsu ve İlhan Özköse tarafından meclise verilen önergeyle dar gelirli ailelere ücretsiz ulaşım hizmeti verilmesi kararı alındı…

Önerge’de 0-5 yaş arası çocuğu bulunan sosyal destek kapsamı içindeki dar gelirli ailelere ayda 10 binişlik ulaşım kartı verilecek. Çocukların sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilecek uygulama ile çocuğu ile birlikte yolculuk yapan anne veya baba bu kart sayesinde seyahat ücreti ödemeyecek.  Her iki madde 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda

“İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde encümen, divan katibi ve önemli ihtisas komisyonlarında görev alan meclis üyelerimizle birlikte vatandaşlarımızın büyükşehir belediyesi hizmetlerinden yararlanmaları için etkin ve verimli şekilde çalışıyoruz. Gaziemir’de yarattığımız sinerjiyi İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne taşıyarak Gaziemirli ve İzmirli hemşehrilerimizin hayatlarına dokunacak projelerin hayata geçmesini sağlıyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunduğumuz ve oy birliğiyle kabul edilen önergeyle 0-5 yaş arası çocuğu bulunan dar gelirli ailelere ayda 10 binişlik toplu ulaşım kartı verilecek. Bu sayede hem ailelerimizin ekonomilerine katkı sağlanacak hem de çocuklarımız sosyal hayata daha fazla katılacak. Gaziemirimiz ve İzmirimiz için hayırlı olsun” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ