Gaziemir, Küresel Isınmaya Karşı Çalı Üretecek!

  Gaziemir, Küresel Isınmaya Karşı Çalı Üretecek!

  Gaziemir belediyesi küresel ısınmaya karşı bakın nasıl çalışma başlatıyor! 

  Gaziemir Belediyesi , çok fazla su kullanımı gerektiren çim alanları azaltarak bunların yerine dikmek üzere renkli çalı grubu bitkiler üretecek. Belediyenin Sarnıç’taki Park Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde bulunan ve yapılan çalışmalar ile yenilenen seralarda üretilecek çalılar, çimlere göre çok az su ve bakım maliyeti gerektiriyor.

     Artık küresel ısınma ve buna bağlı sorunlar dünyamızda iyiden iyiye hissediliyor. Bunun önüne geçmek için herkes elinden geleni yapmalı.

  Gaziemir Belediyesi, 408 metrekarelik alan üzerine kurulu 2 serasında yapacağı üretim ile yılda 3 bin adete yakın renkli yer örtücü çalı üretimi gerçekleştirmeyi planlıyor.

  Facebook sayfamızı mutlaka beğen. Seni Bekliyoruz:

  Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, şunları söyledi:  “Artık küresel ısınma ve buna bağlı sorunlar dünyamızda iyiden iyiye hissediliyor. Bunun önüne geçmek için herkes elinden geleni yapmalı. Biz de Gaziemir Belediyesi olarak çim alanları azaltıp yerine görsel anlamda da güzel olan kırmızı çiçekli çalılardan üretme kararı aldık. Üreteceğimiz bitkiler ile hem doğal su kaynaklarını hem de kamu kaynaklarını verimli kullanmış olacağız. Bu çalıların sulanması için çok az su gerekiyor. Bu nedenle biz de seralarımızı yenileyerek çalı üretimine geçiyoruz. İlçemizdeki parklarda ve bahçelerde kullanacağımız çalıların büyük çoğunluğunu kendimiz üreterek kamu kaynaklarını da verimli kullanmış olacağız.”

  Paylaşın Haberdar edin
  Facebook sayfamızı mutlaka beğen. Seni Bekliyoruz:
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  Daha fazla Haberler 2020, Belediye Haberleri
  Çiğli’ye Tramvay Geliyor!

  Bornova Belediyesi Tarım Markası Olma Yolunda Hızla İlerliyor!

  İzmir’in Korkunç Deprem Raporu!

  Kapat