Hoş geldiniz 10.06.2023

Gönüller Plajları Temizliyor!

Gönüller Plajları Temizliyor!

Son dönemde yangın haberleriyle yüreğimiz burkulan İzmir’den son günlerde güzel haberler geliyor. Bunun son örneği gönüllü organizasyonlarıyla plajların temizlenmesi oldu. 

Foça’da Facebook’tan organize olan gönüller çevreyi temizledi:

Foça bir arkadaşlık organizasyonu (Shall We? Aktivite Arkadaşlığı)  düzenlenen kampın son gününde, Belediyesi’nin de desteğiyle güzel bir eylem gerçekleştirdi. Aktivite arkadaşları, Foça Karartma Koyu çevresindeki kâğıt, cam, plastik ve benzeri atıkları toplayıp, doğa temizliği yaptı.

Facebook sosyal ağında 300.000’e yakın üyesi bulunan Shall We? Ailesi, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’e verdiği destekleri dolayısıyla teşekkür plaketi sundu.

Başkan Fatih Gürbüz, Shall We? Aktivite Arkadaşlığı grubu üyelerine çevreye duyarlı davranışları için teşekkür etti.

 

 

Karaburun Her Salı Pırıl Pırıl Oluyor!

Mordoğan’ı Sevenler Platformu’nun tarafından başlatılan ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın bizzat katıldığı kampanya sayesinde her hafta Salı günü ilçenin bir plajında gerçekleştiriliyor. İlk temizliği Mordoğan Ardıç Plajı’nda  yapan gönüllüler, her Cumartesi günü saat 15.30’da ise Mordoğan Korsan Yatağı Plajı’nı pırıl pırıl yapıyor.

 

Belediye Başkan İlkay Girgin Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi :

“Karaburun bizim evimiz. Yaşadığımız yerleri temiz tutmazken önemli görevimiz. Doğal güzellikleri nedeniyle doğuştan şanslı olduğumuz bu coğrafyaya iyi bakmak, en büyük sorumluluklarımız arasında” dedi.

Yerel nüfusu 10 bin olan yaz aylarında nufüsu 90 bine ulaşan ilçenin insan eliyle kirletilmesinin kötü sonuçlar ortaya çıkaracağına değinen belediye başkanı Erdoğan,  Temizlik konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini, sadece bir kampanya ile değil, toplumun ortak kullanımındaki tüm alanlarda temizlik algı ve bilincinin oluşturulması gerektiğini söyleyip şunları söyledi :“İlçemize konaklamak için ya da günübirlik gelen yurttaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamak bizim görevimiz. Onlardan beklentimiz, mavi bayraklı cennet plajlarımız başta olmak üzere ilçemizde bıraktıkları evsel atıkları, mümkünse kaynağında ayrıştırılmış şekilde çöp kutularına atmaları. Bu bilince hepimizin ulaşması ve atıklarımızın aynı zamanda yenilenebilir bir enerji kaynağı olduğunu unutmamamız gerekiyor.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ