Hoş geldiniz 24.06.2021

Gün Batımı Terası Dünya Basınında!

Gün Batımı Terası Dünya Basınında!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzdeniz Projesi Kapsamında 2016 yılında kullanıma açılan Gün Batımı Terası ve Yaya Yolu Projesi dünya basınında haber olmaya başladı. Ayrıntılar haberimizde…İzmir’de son yıllarda körfez kıyısını halk için kullanılabilir kılan birçok çalışma yapıldı. İzmir belediyesi önemli İzmir halkı için önemli işler yaptı. Körfezin kokusu giderildi, yürüyüş ve koşu parkurları yapıldı, oturma alanları yeniden planlandı, kıyı şeridi yeşillendirildi, bisikletlerin araç trafiğine ve yürüyüş yoluna girmeden rahatça gidebileceği özel bisiklet yolları yapıldı.  Bu çalışmalara 2018 yılında Tramvaylar da eklenince  İzmirli rahat bir nefes aldı.

Gün Batımı Terası Dünya Basınında

Bu projelerden en önemlisi hiç kuşkusuz İzdeniz. Kentlilerin denizle ilişkisini güçlendirme amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında körfez kıyısına kent terasları ve deniz balkonları yapılıyor, halkın kıyı şeridinde daha çok zaman ve geçirmesi ve fiziksel aktiviteler yapması hedefleniyor. Bu amaçla 2016 yılında yapılan Gün Batımı Terası ve Yaya yolu dünya basınında yer almaya başladı. Gün batımı terası Inhabitat ve Design Boom ve pek çok dergide gibi dünyaca ünlü tasarım sayfalarında övgüyle bahsediliyor ve sürekli yazılar çıkıyor. İzmirli gurur duyuyor.

Karşıyaka sahilinin batıya bakan nadir noktalarından birine yapılan ahşap köprü ve teras, hem Bostanlı’nın iki yakasını birbirine bağlıyor hem de tüm İzmirlileri gün batımını izlemek için deniz kıyısına çağırıyor.

 

Gün Batısı Terası ve Yaya Yolu Fotoğrafları.

Sizler için derleğimiz bazı fotoğrafları görebilirisiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ