Hoş geldiniz 08.03.2021

Hedef Kemeraltı’nı Ayağa Kaldırmak!

Hedef Kemeraltı’nı Ayağa Kaldırmak!

İzmir Belediye başkanı Tunç Soyer’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar İzmirliler tarafından büyük ilgi görüyor. Açıklamalarda dikkat çeken nokta tarihi Kemeraltı Çarşısı oldu. Tunç Soyer’in son açıklamaları şu şekildeydi:

“Dün Dünya Bisiklet Günüydü. Bu salgın sürecinde çok mutluyum ki benim hayatımın bir parçası olan bisiklet, ülkemizde de kentimizde de ulaşım aracı olarak da görülüyor. Bu nedenle İzmir’in yollarını hızla bisikletli ulaşıma uygun hale getirmeye gayret ediyoruz. Dün bir adım daha attık ve Bisim istasyonlarına 70 adet tandem, yani çift kişinin sürüş keyfi yaşayacağı bisikletlerde koyduk. Özellikle görme engellilerden de çok teşekkür aldık. Halkın Bakkalı üzerinden yürüttüğümüz dayanışma kampanyasında hijyen paketi desteğini üçüncü bir seçenek olarak koyduk. Bu kriz ortamında hijyen malzemelerine ulaşamayanlara 40 liraya alacağınız bu paketleri göndereceğiz.

Tarih Üst Kurulu toplantısına Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur ve TARKEM yöneticileri de katıldı. Kemeraltı’nın ayağa kaldırılması, UNESCO kalıcı listesine girebilmesi için yol haritamızı konuştuk.

Dün EGİAD’ın 78. Ege Toplantısı’nın konuğu oldum. EGİAD Danışma Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in de hazır bulunduğu çevrimiçi toplantıda belediyemizin salgın sürecindeki çalışmalarını anlattım. Başkan Mustafa Aslan nezdinde tüm katılımcılara ve tim üyelere bu süreçteki destekleri için teşekkür ediyorum.”

 ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ