Hoş geldiniz 10.06.2023

İzmir Covid 19 Haritası

İzmir Covid 19 Haritası

İzmir Covid 19 Haritası. Covid 19 yani koronavirüs ne yazık ki gündemden düşmüyor ve hastalık kimi zaman artıp azalarak hayatımızda yer almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı uygulamayla (Hayat Eve sığar) Covid 19 hastalığıyla İl veya ilçe bazında bilgi almak mümkün. Bu uygulamayı kullanamayanlar veya daha hızlı güncel bilgi edinmek isteyenler için güncel bir paylaşım hazırladık.

İşte bölge bölge İzmir Covid 19 Haritası

Nisan 2021 itibariyle son durum;

Haritamızı hazırlarken salgın yine yükseliş evresindeydi ve ne yazık ki bütün İzmir kırmızıya boyanmıştı. Tatil beldeleri hariç neredeyse bütün İzmir riskli durumda. Günlük vakaların 5 binden fazla olduğu tahmin edilen İzmir’de

Konak Covid 19 Haritası
Konak Bölgesi Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

Konak bölgesi çevresinde salgından en çok etkilenen yer Yeşilyurt ve Karabağlar bölgesi. Yeşilyurt ve Karabağlarda neredeyse salgından etkilenmeyen yer yok gibi.

Konak bölgesinde sadece Alsancak daha nispeten daha az etkilenmiş gibi

Konak Bölgesinin Göztepe, Hatay, Balçova tarafı yine salgından etkilenen bölgelerden.

( Sayfa İçeriği ; Konak Covid 19 Haritası, Alsancak  Covid 19 Haritası, Göztepe Covid 19 Haritası, Hatay Covid 19 Haritası, Covid 19 Haritası, Balçova Covid 19 Haritası)

Buca – Karabaglar – Gaziemir Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

Buca Covid 19 Haritası - Karabağlar Covid 19 Haritası - Gaziemir Covid 19 Haritası

Buca – Karabağlar- Gaziemir Bölgesi Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

İzmir’in en kalabalık semtleri Buca ve Karabağlar ne yazık ki kırmızıya dönmüş durumda. Daha güneydeki bir semt olan Gaziemir ne yazık ki kırmızı. Bölgenin Menderes gibi küçük ilçelerinde bile yoğun şekilde vakalar görülüyor

( Sayfa İçeriği ; Buca Covid 19 Haritası, Karabağlar  Covid 19 Haritası, Gaziemir Covid 19 )

Karşıyaka Covid 19 Haritası - Çiğli Covid 19 Haritası -  Menemen Covid 19 Haritası -
Karşıyaka  – Çigli – Menemen Bölgesi Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

İzmir’in Kuzey tarafında Karşıyaka ve çevresinde salgının en yoğun yaşandığı yer Karşıyaka olarak gözüküyor. Çiğli merkezde yine salgın oldukça yoğun hissediliyor. Menemen merkez yine yoğun bölgelerden.

( Sayfa İçeriği ; Karşıyaka Covid 19 Haritası, Çiğli  Covid 19 Haritası,  Menemen Covid 19 Haritası)

Bayraklı Covid 19 Haritası - Bornova Covid 19 Haritası -
Bayraklı – Bornova Bölgesi Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

Bölgenin merkezi yerlerinde salgın oldukça şiddetli devam ederken Evka 3 ve Evka 4 gibi yüksek kesimlerde nispeten salgın biraz daha azalmış gözüküyor.

( Sayfa İçeriği ;  Bayraklı Covid 19 Haritası,  Bornova  Covid 19 Haritası,  )

Aliağa Covid 19 Haritası - Çeşme Covid 19 Haritası - Seferihisar Covid 19 Haritası - Tire Covid 19 Haritası - Bergama Covid 19 Haritası - Karaburun Covid 19 Haritası - Urla Covid 19 Haritası - Dikili Covid 19 Haritası

İzmir ve Çevresi  Covid 19 Haritası ve Risk Durumu

Çeşme, Karaburun, Mordoğan, Urla, Gümüldür gibi tatil beldeleri salgından etkilenmemiş gözüküyor. Tatil beldelerinin içinde en çok etkilenen bölge ise Seferihisar ve dikili olarak göze çarpıyor.İlçe Bazında ise durum merkezden farksız. Menemen, Aliağa, Bergama kırmızıya dönmüş durumda. İlçe bazında Ödemiş en az etkilenen yer durumunda.

( Sayfa İçeriği ;  Aliağa Covid 19 Haritası – Çeşme Covid 19 Haritası – Seferihisar Covid 19 Haritası – Tire Covid 19 Haritası – Bergama Covid 19 Haritası – Karaburun Covid 19 Haritası – Urla Covid 19 Haritası – Dikili Covid 19 Haritası – Gümüldür Covid 19 Haritası  )

İzmir Günlük Vaka Sayısı

İzmir’de günlük vaka sayısı için şu habere bakabilirsiniz;

Hayat Eve Sığar Uygulaması baz alınarak hazırlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ