İzmir Koronvirüs’e Karşı Bilinçleniyor

  İzmir Koronvirüs’e Karşı Bilinçleniyor

  Dünya genelinde 4 binden fazla can alan virüse karşı bilinçlendirme seferberliği çalışmaları başladı. İşte detaylar…

  Hastalık için İzmirli belediyeler tam gaz çalışıyor.  Bu kapsamda Konaklılara, üzerinde “El Sıkışma, Öpüşme” yazılı rozetler dağıtıldı. İlk olarak Konak Belediye Meclisi mart ayı oturumunda meclis üyelerine dağıtılan rozetler, Alsancak’ta düzenlenen etkinlikle Konaklılara, Rozet dağıtımı sırasında virüsten koruma amaçlı önerilen  “elleri sık sık yıkamak ve el temizleme jeli kullanmak, öksürürken veya hapşırırken ağız ve burunu mendille kapatmak, ellerin yüz bölgesiyle temasından kaçınmak, öksüren ve hapşıran kişilerden uzak durmak” gibi bilgiler verildi.

  LİSESİLER BİLGİLENDİRİLDİ  Konak Belediyesi, öğrencilere yönelik çalışmalarıyla beğeni topladı. Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü doktoru tarafından Koronovirüs nedir, nasıl bulaşır ve korunma yolları nelerdir başlıkları altında bilgilendirme konuşmasının ardından öğrencilere ve öğretmenlere “el sıkışma, öpüşme” yazılı rozetler dağıtıldı.

   

  Konak Belediyesi personeli de ….  Öte yandan Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi işbirliği ile Belediye çalışanlarına koronavirüs ile ilgili seminer düzenlendi. Kurum içinde ve okullara afiş dağıtıldı.

  Kronovirüs ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir :

  http://www.konak.bel.tr/haber/yeni-koronavirus-nedir-ve-ona-karsi-nasil-onlem-alinir

  Paylaşın Haberdar edin  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  Daha fazla Haberler 2020, İzmir Önemli haber
  Kitap Fuarı İptal Edildi

  İzmirde Maskeler Astronomik Rakamlara Çıkmak Üzere!

  Dr. Can Akgündüz : “Hiçbir İlaç Masum Değil”

  Kapat