Hoş geldiniz 10.06.2023

İzmir Turuncu Çember İçerisine Girecek

İzmir Turuncu Çember İçerisine Girecek

İzmir’de Korona Virüs standartları kapsamında yeni bir standart hayata geçiyor. Bu haber özellikle kobileri ilgilendiriyor.

İzmir’in hijyen standardı uygulaması hayata geçiriliyor. Büyükşehir belediyesi Turizm faailyetlerinin sağlıklı yürütülmesi kapasımında kendi bünyesinde oluşturduğu İzmir Turizm Hijyen Kurulu, turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Turuncu Çember uygulamasını başlattı. Turizm Hijyen Kurulu’nun belirlediği hijyen standartları, İzmir’deki belediye ruhsatlı konaklama ve yeme içme tesislerinde uygulanacak ve bu standartlara sahip işletmeler Turuncu Çember sertifikasıyla ödüllendirilecek.

Nasıl başvuruluyor?

Turuncu Çember sertifikası almak isteyen işletmelerin İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine elden ya da çevrimiçi başvurması gerekiyor. Hijyen kriterlerini sağladıkları takdirde Turuncu Çember sertifikasını almaya hak kazanacak.

Asgari puan 100 üzerinden 75

Turuncu Çember hijyen kriterleri yeme içme tesisleri ve konaklama tesisleri olarak iki kategoride verilecek. Yeme içme tesisleri kategorisinde 100 üzerinden asgari 75, konaklama tesisleri kategorisinde ise 200  üzerinden asgari 150 puan alan işletmeler Turuncu Çember almaya hak kazanacak. Turuncu Çember’i almak hiç kolay olmayacak toplamda 52 kriter bulunuyor.

Başvuru formu için  tıklayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ