Hoş geldiniz 02.08.2021

İzmir Vakfı Türkiye’ye Örnek Olacak!

İzmir Vakfı Türkiye’ye Örnek Olacak!

Tunç Soyer, İzmir Vakfı genel kurulunda yaptığı konuşma umut verici açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalardan satır başları ;


İzmir Turizmde Aktif Bir Süreç Yaşadı

Turizm’in her şeye rağmen oldukça aktif bir süreçte olduğunu dile getiren Tunç Soyer şunları söyledi; 

“Dünya genelinde 2020 turizm verilerini incelediğimizde, bu etkiyi açık bir şekilde görebiliyoruz. 2019 yılında, 1,4 milyar insan turizm hareketliliğine katılırken, 2020 yılında bu rakam, yüzde 74’lük bir düşüşle 381 milyona geriledi. Dünya genelinde 100 milyondan fazla işletmenin bu krizden etkilendiği ifade ediliyor. Özellikle Türkiye gibi cari açık veren ve bu açığı kapatmada, turizm gelirlerinin son derece önemli olduğu bir ülkede, bu etkinin geri dönüşü epey uzun sürecek. İzmir turizmi de doğal olarak, bu süreçten nasibini aldı. Esas itibarıyla baktığımız zaman, geçtiğimiz yılların Ocak ve Şubat aylarına oranla 2020 yılına çok iyi bir ivmeyle, yüzde 40’lık bir artışla başlangıç yapmıştık. Yıl sonunu ise maalesef, pandemi nedeniyle ve dünya geneliyle paralel şekilde, yüzde 73’lük bir düşüşle kapattık. Bu tabloya rağmen, Vakfımızın siz değerli üyeleri ve stratejik ortaklarımızın da katkılarıyla, İzmir’de her şeye rağmen son derece aktif bir süreç yaşadık” 

Tunç Soyer Turuncu Çember Hijyen Sertifikası ve Visit İzmir Yapısıyla Turizmde güven verdiklerini söylerek şunları söyledi ;

“Turizm hareketliliğinin artacağı önümüzdeki döneme İzmir, tüm hazırlıklarını tamamlamış olarak giriyor. İzmir turizminin gerçek potansiyeline ulaşacağına inancımız tam. Çünkü attığımız her adımda; gücümüzü, değerli üyelerimizden ve kentteki tüm paydaşlarımızdan alıyoruz. Bu model belki Türkiye’ye örnek olacak, bir imece modelidir. Özel şahıslardan kamu kurumlarına, meslek odalarından derneklere herkesin içinde yer aldığı bir kurum. Bunu büyütmek mecburiyetindeyiz. Hem sağlıklı yürümesini sağlamak mecburiyetindeyiz, hem de çoğalarak büyümek mecburiyetindeyiz. O nedenle sizlerden ayrı ayrı rica ediyorum, mümkün olduğu kadar büyümeye yönelik bir çaba içinde olalım. Büyüdükçe gücümüz artacak. Gücümüz artıkça çok daha fazla bu şehir için çalışma imkanı bulacağız. Bugüne kadar yolculuğumuzda beraber olduğumuz için hepinize teşekkür ediyorum. İzmir’i hak ettiği yere taşıma konusunda bu vakıf çok önemli bir rol üstlenecek”

Genel kurulda konuşan İzmir Vakfı Genel Müdürü Güven Eken faliyet raporu hakkında bilgi verdi;

 “İzmir’deki hemen hemen tüm öncü kuruluşları bir araya getiren ve bundan 20 yıl önce kurulmuş olan son derece değerli bir yapı İzmir Vakfı. Vakfımız, şu an 81 üyesiyle faaliyet gösteren şehir ittifakı olarak görev yapıyor” şeklinde konuştu.

 
 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ