Hoş geldiniz 02.08.2021

İzmir Valisi Köşger : 15 gün biraz sabredip, gereksiz sosyal ilişkilerden kaçınının

İzmir Valisi Köşger : 15 gün biraz sabredip, gereksiz sosyal ilişkilerden kaçınının

İzmir valisi Selim Köşger İzmirdeki virüs salgınıyla medyaya önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

Üçte bir oranında düşme var!

Vali Köşger rakamlarda düşme olduğunu kaydetti  ve şunları söyledi;

“Sayılarda özellikle son 3 günde, bir önceki haftaya göre üçte bir oranında düşme var. Alınan tedbirlerle son bir haftadır daha iyi gidiyor.” diye konuştu.  Köşger konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Temaslılara da test yapıyoruz. Filyasyon anlamında İzmir’in bir farkı da temaslılara da test yapılması. Bu, hızlı yayılmayı engeleyen bir durum.”   “İzmir’de vakaların yaş ortalaması 38”  diyerek sözlerine devam eden köşger; “Ama gerekiyorsa bu kararlar hafifletilebilir de. İzmir’de durum iyileşirse bazı tedbirler kaldırılabilir.” ifadelerini kullandı.

İzmir’de Covid-19’a yakalanan vatandaşların ortalama yaşının 38, vefatların yüzde 76’sının ise 65 yaş üstünde olduğuna değinen Köşger, yaşlıların dikkatli olmasını isteyerek şunları söyledi ; “Vatandaşlarımızın 15 gün biraz sabredip, gereksiz sosyal ilişkilerden kaçınıp, kendilerini izole etmeleri, maske, temizlik ve mesafeye riayet etmeleri, özellikle temaslı olan vatandaşların biraz daha dikkatli olmaları durumunda, sayıların, sıfırlanmasa bile minimum seviyelere çekilebileceğini düşünüyorum. 15 gün sabredeceğiz, gayret edeceğiz, temastan kaçınacağız, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz, gereksiz sosyal ilişkilere dikkat edeceğiz. Artık keyfe keder işlerden kaçmamız lazım. Vatandaşların, zaruri ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmaktan kaçınmalarını, kendilerini mümkün olduğu kadar izole etmelerini tavsiye ediyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ