İzmir’de Cinsiyet Eşitliği Kampanyası

  İzmir’de Cinsiyet Eşitliği Kampanyası

  İzmir Belediyesi toplumsal eşitlik konusunda önemli bir çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor.  Yapılacak çalışmalarla öncü olmayı düşünen Büyükşehir belediyesi. Yarattığı farklılıkla bütün Türkiye’ye örnek olmak istiyor!

  İzmir Büyükşehir Belediyesi “kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımı” konusunda farkındalık yaratmak ve cinsiyete dair ayrımcılığın önüne geçmek için iletişim çalışmalarına başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Temmuz 2019’da aldığı meclis kararını uygulumaya koydu.

  İzmir’de kapalı ve açık alanlarda, reklam panolarında, toplu ulaşım ve dijital ilan panolarında kullanılacak video ve görsellerde kullanacak olan kampanyanın sloganı “Her Yerde Eşitiz”. Kampanya toplum tarafından kadın ve erkeğe biçilen rolleri iş ve meslekler üzerinden sorguluyor.   

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in bu alanda yaptığı çalışmalarla öncü ve Türkiye’ye örnek bir kent olacağını ifade etti.  Tunç Soyer, kadın ve erkeğin yaşamın her alanında eşit olması için yerel yönetim olarak bu konuda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla çalışacaklarını da dile getirdi.

  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu Başkanı Nilay Kökkılınç  şunları söyledi

  “Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlılık sadece kadınların değil, erkeklerin de hassasiyetle üzerinde durması gereken bir konu. Belediye başkanımız da bu konuda örnek bir insan. Komisyon üyelerimiz ve bürokratlarımızla bu alanda zevkle ve uyumla çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Haberler 2019, İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri, İzmir Haber, İzmir Önemli haber
  Kemeraltındaki Antikacılar Çarşısı Büyük İlgi Görüyor!

  Festivalde 15 Bin Boyoz Dağıtıldı!

  İzmir Plastik Atıksız Şehir Olacak

  Kapat