Hoş geldiniz 11.05.2021

İzmir’de Deprem – İzmir Çok Şiddetli Sallandı

İzmir’de Deprem – İzmir Çok Şiddetli Sallandı

Manisa’da yaşanan deprem İzmir’de de çok şiddetli şekilde hissedildi. Sabah 10.21 sıraları meydana gelen  Depremin şiddeti AFAD tarafından 5.5 olarak açıklandı. Deprem aynı zamanda İzmir, Balıkesir, Bursa, Bodrum gibi bölgelerde de hissedildi.

 

AFAD’ın yaptığı son dakika açıklamasına göre Manisa’da şiddetli bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Saruhanlı olarak belirlenen depremin 5.5 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Manisa’da yaşanan deprem İzmir ve İstanbul’da da hissedildi. Kısa süreli bir panik yaşan vatandaşlar depremin korkusu ile kendisini sokağa attı. Manisa’daki depremin ardından İstanbul’da yaşayan vatandaşlarda sosyal medyadan sallantıyı net bir şekilde hissettiklerini dile getirdi. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgilere göre son depremler listesi!

Depremin şiddeti 5.5 olarak açıklandı. Deprem sadece Manisa’da değil İzmir, Bodrum, Balıkesir ve İstanbul gibi yerlerde de hissedildi. İzmir – Manisa depremi son günlerde geçirdiğimiz 3. deprem oldu. Bingöl ve Van’dan sonra üçüncü deprem yaşandı.

Depremin merkez üssünün Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olduğu ifade edildi. Depremin saati 10:21, derinliği 9.29 km olarak bildirildi.

Ölen ve Yaralı Var Mı?

Henüz ölen ve yaralı bilgisi gelmedi. Haber geldiği takdirde haber sitemizde olacak!

İzmir haberleri için Anasayfamızı mutlaka ziyaret edinZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ