Hoş geldiniz 21.01.2021

İzmir’de Korona Savar “Güvenli Otobüs” Yollarda!

İzmir’de Korona Savar “Güvenli Otobüs” Yollarda!

Korona nedeniyle düşen toplu ulaşım kullanımını tekrar canlandırmak için çok ilginç bir uygulama devreye girdi.  Otokar güvenli otobüs denilen bir sistemle İzmirlileri  güvenli yolculuk yapmaları hedefleniyor. 

Otokar, Kovid-19 tehdidine karşı “güvenli otobüs” geliştirdi. Otokar’ın körüklü KENT otobüsü toplu ulaşımda bulaş riskini minimuma indirecek sistemlerle donatıldı. Bu alanda kullanılacak ilk otobüs 302 nolu hat oldu.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, konuyla ilgili şu basın açıklamasını yaptı :

“İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde hem vatandaşlarımıza hem de bu zamana kadar büyük bir özveriyle çalışmalarına devam eden otobüs kaptanlarımıza ‘güvenli otobüs’ ile daha güvenli bir toplu ulaşım deneyimi sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Şehir içi toplu taşımacılıkta kullanılmak üzere ilk kez Kent Körüklü üzerinde uyguladığımız 4 farklı sistem ile ulaşımdaki tedirginliği ve Kovid-19 bulaş tehdidini en aza indirmeyi hedefliyoruz. Dünyada ilk kez bu dört sistemin bir arada kullanıldığı bir otobüs şehir içi taşımacılıkta hizmete başladı. ‘Güvenli otobüs’, kendi kendini dezenfekte edebiliyor; fotokatalitik sistem ile güvenli bir seyahat imkânı sunuyor; binen yolcuların ateşini ölçüp, maske kontrolü yapabiliyor ve yeni nesil sürücü kabini ile sürücüyü bulaş riskine karşı daha fazla koruyor. ‘Güvenli otobüs’, ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi filosunda hizmet vermeye başladı. Bugünden itibaren seri üretim araçlarımızda opsiyonel olarak sunulacak sistemler, talep edilmesi halinde kullanımda olan otobüslere de küçük düzenlemeler sonrasında entegre edilecek.”

 

Bizi Mutlaka Takip Edin

Bütün İzmirlilere hayırlı olsun. Bakalım hangi hatlarda devreye girecek. İzmirde bul olarak takipçisi olacağız.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ