Hoş geldiniz 18.10.2021

İzmir’de Koronavirüs Vakalarında İnanılmaz Artış Yaşanıyor! İşte Koronavirüs’te Son Durum!

İzmir’de Koronavirüs Vakalarında İnanılmaz Artış Yaşanıyor! İşte Koronavirüs’te Son Durum!

Temmuz ve Haziran aylarında İzmir KoranaVirüs’ü neredeyse tamamen sıfırlamışken ve vaka sayısı neredeyse 40 a düşmüşken yapılan bir açıklama baya üzdü.

 

Vakalarda Türkiye’de ciddi artış yaşanırken benzer bir ciddi artış da İzmir’de yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı yaptığı açıklamada, yeni 312 virüs vakasından bahsetti açıklamada 312 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını söyledi. İşte o açıklamalar: 

Dr. Çamlı, “İzmir Tabip Odası meslektaşlarımızı görevlerinden uzaklaşmamaya, Sağlık Bakanlığı’nı ve ülkeyi yönetenleri ise yasaklama, kısıtlama ya da cezalandırmayı aklına bile getirmeden hekimlerdeki bu sıkışmışlığın ve tükenmişliğin farkına varmaya davet ediyoruz. Öncelikle bilinmelidir ki, her dönemde ama özellikle Covid-19 pandemisi döneminde sağlık hizmeti için sunulan emeğin maddi karşılığı yoktur. Evde çocuğunu bırakarak ya da hastalığı anne babasına bulaştırma endişesini her gün taşıyarak günlerce Covid-19 polikliniklerinde hasta bakmanın maddi bedeli ölçülemez” dedi.

Sağlık çalışananlarının sorunlarına vurgu yapan Dr. Çamlı şunları söyledi, “Covid-19 pandemisi sürecinin toplumsal ayağını yönetemeyen, toplumda günlük hayata yansıyan bir pandemi bilinci oluşturamayan, ‘başarı öyküsü’ yaratma çabasından kaynaklı gerçekler yerine sanal rakam ve beklentiler ile pandemide kontrolü kaybettiği anlaşılan yöneticilerin, hastanelerin salgınla kuşatıldığı bu günlerde, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sesine, haykırışına kulak vermelerini istiyoruz. Hekimler ve sağlık çalışanlarında manevi olarak yaşanmakta olan çöküş ve tükenmişliğin, düşük temel maaşlar, komik rakamlardaki performans ödemeleri ile iç içe geçerek pandemi sürecinde yaratabileceği moralsizlik ve zaaflar konusunda yetkilileri uyarıyoruz Hekimleri ve sağlık çalışanlarını korumayı başaramaz, maddi ve manevi desteği sağlayamazsanız, toplumu hiç koruyamazsınız” diye konuştu.

 312 POZİTİF VAKA TESPİT EDİLDİ İZMİRDE 3 BİN VAKA VAR!

İzmir’de 20 Ağustos tarihinde yapılan testlerde 312 kişinin daha pozitif koronavirüs hastası olduğunu söyleyen Dr. Çamlı’nın sözleri şoke etti

“40’lara kadar inen vaka sayılarını düşündüğümüzde artışın ne derecede olduğu görülüyor. Covid-19 testlerinin de kimlere yapıldığını ve nasıl tarandığını bilmiyoruz. Pandemi sürecinde başarı şeffaf bir başarı ile olur. Hasta sayılarının ve yoğun bakım sayılarının tabip odaları ve meslek odaları ile paylaşılması gerekir. Bununla birlikte ancak gerekli tedbirler hakkında görüş iletebiliriz. İzmir’de 3 bine yakın pozitif vaka var ve 250 civarının hastanede yattığı biliyoruz.  Biz bu süreçte aktif rol almak istoruz. Kamu sağlığını belirleyen bu durumda il pandemi kuruluna alınamaması kabul edilemez”

 

İlgili Haber :

Bomba İddia : DEÜ Hastanesi Sağlık Çalışanlarına Covid 19 Testi Yapılmıyor!.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ