İzmirde Mahir Eller!

  İzmirde Mahir Eller!

  Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 15 milyon euro bütçeye sahip ”Mahir Eller” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. Proje sayesinde İzmir’in de aralarında bulunduğu 12 ilde 3 bin kişiye istihdam sağlanacak

  KTO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çankırlı, burada yaptığı konuşmada,  projeye katılanların daha kolay iş bulabileceğini söyledi. İşte o konuşmadan satır başları:

  “Konyalı firmalarımızı birlikte çalışmak için gönüllü işveren olmaya  davet ediyorum. Hükümetimiz burada da yanımızda olduğunu gösterdi. 3 bin kişinin  istihdam edileceği proje kapsamında ilk kez istihdam edilecek Suriyeli çalışanlar  için firmalarımıza teşvik verilecek. Şirketlerimizin, çalışma izni ücretleri ve  yeni istihdam ettiği kişinin toplam maliyetinin yüzde 10’u proje süresince, yani  6 ay boyunca karşılanacak. Ayrıca firmalarımız mevcut çalışanlarının mesleki  yeterliliklerini proje kapsamında ücretsiz olarak belgelendirme imkanına sahip  olacak.”



  TÜRKİYE’NİN KAZANÇLI ÇIKACAK!

  Çankırlı, proje tamamlandığında şirketlerin kalifiye elemanlarla  çalışma fırsatı bulacağına işaret ederek, “Geçici koruma altındaki Suriyelilerle  birlikte vatandaşlarımız da bu projeden yararlanabilecek. İstihdam edilecek 100  kişiden 35’inin vatandaşlarımızdan oluşması hedeflendi. İnşallah projeyle Konya  ve tüm Türkiye’nin kazançlı çıkacağını düşünüyoruz.” dedi.

  Proje kapsamında Konya, Adana, Hatay, Bursa, Gaziantep, İstanbul,  Kayseri, Kilis, Mardin, Mersin, Şanlıurfa ve İzmir’de 3 bin kişinin istihdam  edilmesi, 2 bin kişinin Türkçe dil kurslarından faydalanması, 30 bin kişinin  mesleki yetkinliklerinin belirlenmesi ve 20 bin kişinin de mesleki belgelendirme  sınavına alınması öngörülüyor.

  Ayrıca, işverene mevcut çalışanlarını ücretsiz olarak belgelendirme ve  maaş teşviklerinden yararlanma imkanı sunuluyor.









  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Ekonomi Haberleri, Haberler 2019, İzmir Önemli haber
  Çocuklar Süt
  Belediye Süt Projesiyle Çocukları Mutlu Etti!

  Karşıyaka Türkü Günleri Başlıyor!

  İzmir Yine Yağmurlu

  Kapat