Hoş geldiniz 29.11.2020

İzmir’de Toplu Ulaşımda HES Kodu 30 Ekim’de Başlayacak!

İzmir’de Toplu Ulaşımda HES Kodu 30 Ekim’de Başlayacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun pandemiyle mücadele çalışmaları kapsamında aldığı karar uyarınca toplu ulaşım araçlarında elektronik HES Kodu kontrolü uygulamasını 30 Ekim Cuma gününden itibaren başlayacak! Ayrıntılar haberimizde…

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi 30 Eylül’de çıkardığı “Şehir İçi Toplu Ulaşımda HES Kodu Sorgulama Başlıklı Genelgesi” ve İzmir Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun bu genelgeye dayanarak aldığı karar gereğince, toplu ulaşım araçlarına binişte elektronik HES Kodu kontrolü uygulamasını, 30 Ekim Cuma gününden itibaren hayata geçiriyor.Amaç Karantinadaki Kişilerin Ulaşımda Olup Olmadığını Öğrenmek!

İlk etapta, kişiselleştirilmiş (fotoğraflı) İzmirim Kart sahiplerinin biniş bilgileri, her gün T.C. Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacak. Hem kişiselleştirilmiş ve hem de hamiline İzmirim Kartların, 15 Kasım Pazar günü akşamına kadar elektronik ortamda HES Kodları ile eşleştirilmesi isteniyor. Toplu ulaşımda karantinada olması gereken kişiler kolayca tespit edilerek güvenli ulaşım sağlamak olacak!

İzmirim Kart HES Kodu Kayıt Siteleri ( Nasıl Kayıt Olunur?

ESHOT Genel Müdürlüğü, yurttaşların, HES kodlarını ve TC kimlik numaralarını, kullandıkları İzmirim Kart ile eşleştirebilmesi için özel bir internet sitesi oluşturdu. hes.eshot.gov.tr adresli siteye giren her yurttaş, yalnızca bir İzmirim Kart için eşleştirmesini sağlayabilecek.

HES Kodu’nu Nasıl Alınır?Hes Kodu almak için akıllı telefonunuza Hayat Eve Sığar Uygulaması yüklemeniz yeterlii:

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Önceki yazıyı okuyun:
Yüzülebilir Körfeze Az Kaldı, Karşıyaka Körfez Marina İçin Hazırlıklar Tamam

Tunç Soyer önderliğinde İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu’nun (İEKKK) 93. toplantısında İzmir Körfezi masaya yatırıldı ve İzmir'in geleceği hakkında konuşmalar...

Kapat