İzmirde Yine Maske Takmak Zorunlu Oldu! Para Cezası Da Var!

  İzmirde Yine Maske Takmak Zorunlu Oldu! Para Cezası Da Var!

  Daha önce kısıtlı alanlar ve kalabalık için getirilen maske uygulaması yine zorunlu hale geldi! Akıllara vakalar artıyor mu sorusu geldi!

  İzmir’in yeni valisi Yavuz Selim Koşger’in ilk icraatı maske ve koronayla ilgili oldu. . Köşger’in yaptığı açıklamaya göre İl Pandemi Kurulu’nın ilk toplantısında alınan karara göre il genelinde maske takmak zorunlu hale geldi. Açıklama Twitter üzerinden yapıldı!

  İşte O açıklama  ‘’Başkanlığımda İzmir İl Pandemi Kurulu’nun ilk toplantısını gerçekleştirdik. Tüm katılımcıların mutabakatıyla aldığımız ilk kararla;İZMİR’DE İL GENELİNDE MASKE TAKMAK ZORUNLU OLDU. Hayırlı olsun.’’

  MASKE  CEZASI 900 TL

  Maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanıyor.

  İZMİR MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLEN …  İzmir daha önce maske takma zorunluluğu getirilen 49 ilin ardından bu yugulamaya geçen 50. il olarak kayıtlara geçti.

  Maske takma zorunluluğu olan diğer iller; Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize, Şanlıurfa, Bitlis, Yalova, Ankara, İstanbul, Bursa, Tokat ve Bilecik

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Bilgisayar ve Elektronik, Haberler 2019, Haberler 2020, İzmir Önemli haber
  Tunç Soyer, Ödüllü Seçim Vaadi Portakal Vadisini Hayata Geçiriyor

  İzmir Kültür Sanat ve Spor Hayatının Merkezi Olabilir

  Toplu Ulaşım Öğrencilere Ücretsiz Olacak!

  Kapat