Hoş geldiniz 13.04.2021

İzmir’le ilgili Korkunç Korona Virüs Uyarıları Ne Yazık Ki Çıktı!

İzmir’le ilgili Korkunç Korona Virüs Uyarıları Ne Yazık Ki Çıktı!

Türkiye’de ve dünyada ölümcül virüs hızla yayılırken Türkiye için yapılan uyarılar dikkat çekiciydi. Türkiye için yapılan bir kısmı da İzmir için yapılmıştı. İzmir’de salgının çok yoğun olduğu yönündeydi. Ne yazık ki resmi rakamlar açıklanınca endişelerin doğru anlaşıldı.

Bu haberi hazırladığımız 2 Nisan 2020 İtibariyle Türkiye’de 15 bini aşkın vaka ve 356 vefat vardı. İllere göre resmi rakamlar ise 1 Nisan günü açıklandı ve İzmir 853 vaka, 18 ölümle en çok salgının yayıldığı 2.  il oldu. (bkz: İzmir İçin Koronavirüs Rakamları )  Rakamlar açıklamadan hemen önce yapılan uyarılar dikkat çekiciydi. İşte uyarılarından en önemli iki tanesi:

Yılmaz Özdil Uyarmıştı!

Yılmaz Özdil resmi açıklamalardan bir hafta önce katıldığı bir programda uyarmıştı. Özdil bizimde yaptığımız haberde şunları söylemişti:

“Üzülerek söylemem gerekir ki bu meselede İstanbul’dan sonra en büyük darbeyi yemiş şehir İzmir’dir. Rakamlar benim elimde var, İzmir’i yöneten, İzmir Büyükşehir Başkanı olmak üzere yetkililer topluma bu rakamları açıklamalılardır. İnsanların alarm durumuna geçirilmesi gerekir”

 

İzmirli Doktor Yusuf Sarvan Şunları Söylemişti:

Dikkat çeken bir açıklama da İzmir’de bir pandemi hastanesinden çalışan Yusuf Sarvan’dan gelmişti. İşte o sözler:“Bu virüs, daha önce bilim insanlarının karşılaşmadığı bir virüs hastalığı. Dünyanın en gelişmiş Avrupa ülkelerinde bile ciddi ölümlere neden oldu. Türkiye bu işin ciddiyetinin farkında değil. Pandemi servisinin yöneticisi olarak deneyimlerimi aktarmak istiyorum. İlk vakanın görülmesinin ardından 15 gün geçti. İstatistiklere bakınca hazırlıksız yakalanmış İtalya’ya göre, ‘Biz buna hazırlandık’ diyen Türkiye daha ciddi bir sınav veriyor. Vaka sayımız ve ölüm sayımız şu ana kadar İtalyanlardan daha ileridedir. Bu işi daha az zararla atlatan Çin’in uzman görüşleri ve tecrübelerinden yararlanarak tedavi algoritmaları geliştiriliyor. Ancak maalesef yüzde yüz tedaviyi sağlayan ilaç henüz geliştirilmedi.”

Doktorun videosu ve haberin tümü için : İzmirli Doktordan Ciddi uyarılar.

 

Ön görüler ne yazık ki Çıktı!

Resmi rakamlar açıklanınca bu sözlerin gerçekliği ne yazık ki çıktı. Resmi rakamların açıklanmasıyla birlikte İzmir salgının yayıldığı ikinci il oldu.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ