Hoş geldiniz 31.03.2023

Karşıyaka Kent Market Açıldı

Karşıyaka Kent Market Açıldı

Çok önemli bir hizmetin ilk adımları Karşıyaka Belediyesi tarafından atıldı. Halka uygun gıdayı aracısız ve kar amacı gütmeden götürmeyi amaçlayan marketler zincirinin faliyete başlaması sevinçle karşılandı.

Karşıyaka Belediyesi katkılarıyla Kent A.Ş. tarafından kurulan ve kâr amacı gütmeyen Kent Market, Cumhuriyet Mahallesi’nde açıldı. Raflarında; Ege Bölgesi ve İzmir’de faaliyet gösteren çeşitli kooperatiflerden temin edilen güvenilir, doğal, sağlıklı ve kaliteli ürünler tüketiciyle buluşuyor. Kırmızı et, tavuk, bakliyat, sıvı yağ çeşitleri, şarküteri ile günlük süt ve süt ürünleri, bal ve peynir çeşitlerinin yanı sıra, et ürünleri de marketin raflarında bulunuyor!

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Konuyla ilgili şunları söyledi

“Kent Market ile hedefimiz; üretici ve tüketiciyi aracısız şekilde buluşturmak, daha dezavantajlı olan bölgelerimizi önceleyerek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek, amacına uygun şekilde hesaplı fiyatlarla halkımızın kaliteli gıdalara ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu anlayışla Cumhuriyet Mahallesi’nde açtığımız marketimizi ilerleyen dönemde sosyo-ekonomik seviyesi düşük olan diğer mahallelerimize de taşımak istiyoruz. Ayrıca, hiçbir geliri olmayan yurttaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bir alışveriş kartı projemiz de var. Belirlenecek vatandaşlarımıza birer kart vererek, her ay marketimizden belli bir miktarda ücretsiz alışveriş yapma imkanı sunacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ