Kemeraltı’nı Artık Su Basmayacak

  Kemeraltı’nı Artık Su Basmayacak

  Büyükşehir Belediyesi zaman zaman yaşanan ve büyük sıkıntılara neden olan su taşkınlarının önüne geçmek çalışmalara başladı. Ayrıntılar haberimizde…

  Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi sayesinde aşırı yağışların Kemeraltı’nda baskınlara yol açması önlenmesi planlanıyor. Yedi ayda tamamlanması düşünülen proje kapsamında bölgedeki içme suyu ve atıksu hatları da iyileştirilecek.

  Birinci Etap Kuşaklama Altyapı Projesi ile aşırı yağışlarda yüksek kesimlerden gelerek Kemeraltı’nda baskınlara yol açan yağmur sularının denize deşarj edilmesini sağlayacak terfi istasyonunun yapımında son aşamaya nihayet varıldı. Denize deşarj bağlantılarının tamamlanması için geri sayıma başlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından terfi istasyonu hizmete alınabilecek. Çalışmalar kapsamında Fevzipaşa Bulvarı, Gaziosmanpaşa Bulvarı ve Eşrefpaşa Caddesi’ndeki içme suyu ve atıksu hatlarının yenilenme işlemleri de sona ermiş olacak. Bölgedeki mevcut altyapı güçlendirilecek. Çalışmaların bir bölümü İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Konak Pier arasındaki sahil kesiminde devam edeceğinden bu bölge bariyerlerle kapatılarak güvenlik önlemi oluşturuldu.  Bakalım çalışmalar bitince taşkınların önüne geçilebilecek mi?

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Haberler 2020, İzmir Büyükşehir Belediyesi Haberleri, İzmir Önemli haber
  Eshot Genel Müdürü ve 16 Çalışan Koronavirüs Hastası Ama Yeterli Açıklama Var Mı?

  Tunç Soyer Girişimcilik Merkezi Kuruyor

  Yüzülebilir İzmir Körfezi İçin Çalışmalar Devam Ediyor

  Kapat