Hoş geldiniz 24.06.2021

Kültürkpark’ın Kültürünü De Geri Vereceğiz!

Kültürkpark’ın Kültürünü De Geri Vereceğiz!

Tunç Soyer, Kültürparkla ilgili önemli açıklamalarda bulunup ticari işletmelerin Kültürpark’tan çıkarılacağını söyledi.

Kültürpark’a ilişkin planların ve parkın geleceğinin şekillendirilmesi amacıyla İzmir Sanat’ta arama konferansı geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Konferansa yüzlerce kişinin katıldığı, 3 saat boyunca düşüncelerin dile getirildiği ifade edildi.

Toplantıda konuşan Soyer, Kültürpark hakkında fikirlerini paylaşmak üzere yüzlerce İzmirli’nin bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, arama konferansının ortak akılla yönetme iradesinin ilk örneği olduğunu söyledi. Tarım, turizm, İzmir’in doğal varlıkları ve benzeri konularla ilgili de arama konferansları olacağını dile getiren Soyer, şöyle devam etti:

“Kültürpark’taki binalarda yer alan ticari işletmelerin tahliyesine yönelik tüm hukuki süreçler tamamlanmış olup tahliye işlemlerinin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir. Hepsini boşaltıyoruz. Burasını kent parkı olarak sonuna kadar koruyacağız ama Kültürpark’ın kültürünü de geri vereceğiz. Çok güzel öneriler var, her birini değerIendireceğiz. ‘Bir metreküp beton gelecekse bir metreküp beton çıkmalıdır’ önerisini dikkate alacağız.”ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ