Hoş geldiniz 10.06.2023

Nergiz Parkı Beton Olmaktan Kurtuldu

Nergiz Parkı Beton Olmaktan Kurtuldu

Karşıyaka Belediyesi, halkın yoğun isteği doğrultusunda baştan sona yenilediği Nergiz Parkı için imar planı değişikliği yaptı.

Önceden imar planında ‘belediye hizmet alanı’ olan Nergiz Mahgallesindeki 2 bin 500 metrekarelik arazi, resmen ‘park’ olarak kayıt altına alındı. Başkan Akpınar  “Buraya 5 katlı bina yapabilirdik ama halkın sesine kulak verdik ve ‘park alanı’ yaratmayı tercih ettik. Bu alan artık resmi olarak da parktır ve öyle kalacaktır” dedi.


Akpınar döneminden önce imar planında belediye hizmet alanı olarak görülen ancak halkın herhangi bir bina yapılmasına karşı çıktığı Nergiz Parkı, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın göreve gelmesiyle yapılaşma tehdidinden kurtuldu. Park baştan sona yenilendi ve önemli bir kısmı yeşil alan olarak düzenlendi. Parkın ortasına 100 yıllık bir zeytin ağacı konuldu. Etrafına da yeşili ve doğayı koruyan halkı simgeleyen heykeller yapıldı.

Karşıyaka Belediye Başkanı H. Mutlu Akpınar, “Son zamanlarda, yeşilin yok olduğu ve her yere binaların dikildiği süreci yaşıyoruz. Bunun adına da belediyecilik deniyor. Çocuklarımızın artık oynayacağı parklar kalmadı. Daha yeşil bir kent isterken, beton yığınlarını dikmeye devam ediyoruz. Biz Nergiz’de, vatandaşlarımızın önerilerini dikkate alarak o alana bina dikmek yerine park yaptık. Burası imar planında belediye hizmet alanı olarak görülüyor. 2019’un ilk meclisinde bu kararı alıyor olmak çok önemli. Halkın sesine kulak vererek, yeşili koruduk ve çok güzel bir park yaratmayı tercih ettik” dedi.
Nergiz Mahalle Muhtarı Ayşen Önder ise “Hüseyin Başkan sözünü tuttu, vatandaşların sesine kulak verdi. Kendisine ve Belediye Meclisi’ne müteşekkiriz. Hizmet alanını bina yapmak yerine halka armağan eden Başkan Akpınar’a teşekkür ediyorum. Tüm mahallenin hayır dualarını aldı” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ