Hoş geldiniz 31.03.2023

Öğrenciler İçin İzmir’im Kart

Öğrenciler İçin İzmir’im Kart

Büyükşehir belediyesi salgın sürecinde sürdüğü yardım uygulamalarına yenisini ekledi.

 

Koronavirüs salgını süresince ücretsiz maske ve gıda yardımı olsun pek çok alanda halka hizmet götüren İzmir Büyükşehir Belediyesinin yeni dayanışma kampanyasının adı “Askıda İzmirim Kart” uygulamasını oldu. Uyguluma öğrencilere yönelik olup internet sitesi üzerinden devam edecek.

Sitenin adresi  www.bizizmir.com  belirlenirken destek olunması gereken öğrenciler kimlik ve İzmirim Kart bilgileriyle yüklenmesini istedikleri biniş miktarını başvuru formuna girecek. Yardım etmek isteyen İzmirliler ise askıda görülen kartlara olanakları ölçüsünde yükleme yapabilecek. Aynı karta ayda bir defadan fazla yükleme yapılamayacak.

 Soyer’den çağrı var

İzmirlilere çağrı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şunları söyledi,

“En baştan beri, ‘Alan el, veren eli görmeyecek. Biz varız’ dedik; öyle de yaptık. Gıptayla bakılan İzmir dayanışmasında en büyük pay, bu kültürü en güçlü şekilde sergileyen hemşerilerimizindir” dedi. Askıda İzmirim Kart uygulamasının da çok önemli bir sosyal fayda sağlayacağını ve salgın dönemi sonrası da devam edeceğini ifade eden Başkan Soyer, İzmirlilere şöyle seslendi: “Sevgili hemşerilerim; Anadolu’nun vazgeçilmezi olan ‘dayanışma’ kültürünü adeta yeniden canlandıran kent olarak; şimdi de öğrencilerimizin elinden tutacağız. Askıda İzmirim Kart uygulamamızla, imkânları sınırlı gençlerimizin İzmirim Kartlarına yükleme yapabilir ve onlara toplu ulaşım desteği sağl ayabilirsiniz. Gençlik kenti İzmir’imizin gençlerine hareket özgürlüğü sağlamak için harekete geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ