Hoş geldiniz 24.06.2021

Soyer: ”KISA DÖNEMDE ZAM OLMAYACAK.”

Soyer: ”KISA DÖNEMDE ZAM  OLMAYACAK.”

Korcan Karar ile 60 Dakika’ programının konuğu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

 

Programda merak edilen sorular ve yanıtları

ZAM OLMAYACAK!

Belediye şirketlerine kısa dönemde zam olmayacağını söyleyen  Soyer, “Önümüzdeki kısa dönemde öyle bir durum yok. Kısa dönemden kastım bir 6 aylık sürede böyle bir öngörümüz yok ama Türkiye’de neler yaşayacağımızı tahmin etmek çok zor” dedi.RANT KAVGASI MEVCUT !

“İzmir’de rant kavgası var mı” sorusu üzerine şunları söyledi

“Bence dünyanın her yerinde bu kavga mevcut. Ama şundan yana İzmirliler rahat olsun, İzmir’de; Ankara’da veya İstanbul’da olduğu gibi aniden gökdelen çıkmaz, böyle bir sürprizle karşılaşmazlar.”

Kanal İstanbul!Kanal İstanbul için şunları söyledi:

“Benim haddime düşmez ama ben bugüne kadar bu kadar dev bir yatırım yapmak için gereken hiçbir sebep görmedim. Hiçbir sebep bana öyle büyük bir yatırım yapmak için gerekli gelmedi. Doğayla bu kadar oynamayı doğru bulmuyorum. Doğada yaptığınız her adım sonra sizi eziyor” dedi.

BURAK OĞUZ’UN SUÇSUZ …

Urla Belediye başkanıyla ilgili konuşan Soyer, “Burak başkanla ilgili son sözü hukukçular söyleyecek son sözü. Ben kişisel olarak suçsuz olduğunu düşünüyorum. Cezaevinde kendisini ziyaret ettim, gözlerinin içine baktım ve anlattıklarını dinledim. Düşünceme göre suçsuz ama bizim haddimize değil. Burada içimize sinmeyen kayyum ataması, kanuni düzenlemeler bu yönde olabilir ama burada meclis üyeleri var ve siz o meclisi saf dışı bırakıyorsunuz. Bu doğru değil. Meclisten biri seçilmeliydi. Çok yüksek oyla seçilmiş bir meclis var, o meclisin asli bir görevi var. Neticede meclis üyeleri görevini yaparken yapılmış bir suç söz konusu değil” dedi.

İzmir Avrupa’da Gençlik Başkenti Olacak!

Gençlerle ilgili konuşan Tunç  Soyer, “Avrupa’da, kültür başkenti, gençlik başkenti gibi AB’nin uyguladığı bir takım uygulamalar var. İzmir, bir gençlik şehri ve Avrupa gençlik başkenti ünvanı ona çok yakışacak. İzmir kabuğunu kırmak zorunda. Dünyanın önemli kentlerinden biri olduğunu hatırlatmak zorunda” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ