Hoş geldiniz 02.08.2021

Tabipler Birliği : İzmir’de Günde 500 Kişi Koronavirüs’e Yakalanıyor!

Tabipler Birliği : İzmir’de Günde 500 Kişi Koronavirüs’e Yakalanıyor!

İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı yaptığı açıklamayla İzmirlileri korkuttu. Yapılan açıklamada vakaların arttığı ve önlemlerin yetersiz olduğu dile getirildi!

 

Çamlı, yaptığı açıklamada vakaların günlük 500 lere ulaştığını söylerek şunları söyledi : “Son dönemlerde İzmir’deki vakalarda yüzde 50’ye varan bir düşme olmuştu. Ağustos’tan Eylül ayı ortaların kadar günlük ortalama 500 kovid pozitif test sonucu görmekteydik. Eylül ortasından sonra bu sayılar 250’lere düştü. Ama son 1 haftadır tekrar bu sayılar 500’lere yükseldi” dedi.

Sayın Vali, alınan tedbirlerle vaka sayısının düşmesinin beklendiğini söylemişti

Dr. Çamlı İzmir Valisi Köşger’in açıklamalarıyla ilgili şunları söyledi ;  ‘Sayın Vali, alınan tedbirlerle vaka sayısının düşmesinin beklendiğini söylemişti.. Veriler şeffaf bir şekilde paylaşılmadığı için artışın olası sebeplerini söylemeyiz ama şunu söyleyebiliriz; demek ki alınan tedbirler yeterli değil. Alınan tedbirler vaka sayılarında düşüşü sağlayamadığı gibi tekrar artışına sebep olmuş. O halde verilerin kapsamlı bir şekilde analiz edilmesi ve yeni birtakım tedbirlerin hayata geçirilmesi gerekiyor.”

Günlük tedbirlerle, geçici çözümlerle bir yere ulaşmak mümkün değil

Çamlı tedbirler konusunda önemli açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; “Öncelikle AVM’ler, halı sahalar, bilardo salonları, restoran ve kafeler, bunların hepsinin artışla ilgisi değerlendirilerek artışla ilgili yeni önlemlerin alınması gerekli. Pandemiyi bir bütün olarak değerlendiren stratejik bir pandemiyle mücadele planına ihtiyaç var. Günlük tedbirlerle, geçici çözümlerle bir yere ulaşmak mümkün değil” i

ilk başladığında ‘bu birinci dalga, sonbahar da belki ikinci dalga olabilir

İkinci dalga salgına dikkat çeken  İzmir Tabip Odası Başkanı Dr. Lütfi Çamlı, “Pandeminin bu kadar uzayabileceğini ifade eden bilim insanlar oldu ama sanki bir ciddiye almama durumu var. Pandemi ilk başladığında ‘bu birinci dalga, sonbahar da belki ikinci dalga olabilir’ dendi ama hiç öyle olmadı. Birinci dalga asla bitmedi, hatta içinde ikinci pikleri yaşıyor. Dolayısıyla bunun giderek şiddetlenebileceğini unutmamak gerekiyor. Toplum sağlığı her şeyin önündedir. Bunu artık çok iyi bir şekilde aklımıza yerleştirmeliyiz. Aksi halde pandemide başladığımız noktaya geri döneceğiz” sözleriyle salgına dikkat çekti.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ