Hoş geldiniz 31.03.2023

Tuhaf Atatürk Heykeli Kaldırıyor!

Tuhaf Atatürk Heykeli Kaldırıyor!

Tepkilere neden olan Urlada’ki Atatürk heykeli kaldırılıyor!

 

Urla ilçesinde, renkli Atatürk heykeli büyük tepki çekti. Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, heykelin kendileriyle ilgisi olmadığını açıkladı.  Turgut Kahraman’ın evinin bahçesine inşa ettiği renkli Atatürk heykelini kaldıracağını belirtti.

 

Urla’da dün sosyal medyada paylaşılan renkli Atatürk heykeli büyük tepkilere ve öfkeye neden olmuştu.  9 aydır orada olan heykel dünkü sosyal medya paylaşımın ardından fark edildi.

Heykel sanatçısı 63 yaşındaki Turgut Kahraman heykeli inşa etti.

 

BELEDİYEMİZLE ALAKASI ……

Heykelle ilgili konuşan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “Belediyemizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. İşletme sahibiyle görüştüm. ’Yanlış anlaşılmaları gördüm ve hemen heykeli kaldıracağım’ dedi” diye konuştu.

 

KALDIRILIYOR

Oğuz, “İlçemiz sınırları içindeki bir işletme, bahçesinde Atatürk heykeli yaptırmış. Belediyemizle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Asılsız ve kasıtlı haberleri üzüntüyle karşıladım. İşletme sahibiyle görüştüm. Kendisinin Atatürkçü olduğunu, bu heykelin estetik bir görünüm değerinde olduğunu düşünerek yaptığını söyledi. ’Yanlış anlaşılmaları gördüm ve hemen heykeli kaldıracağım’ dedi. Urla Belediyemiz Atatürk cumhuriyeti çizgisinde halkıyla buluşarak başarılı hizmetlerine devam edecektir” şeklinde konuştu.

 

BAŞKA YERE ÇEKTİLERİşletme sahibi Kahraman, yaptığı açıklamada, Anadolu’daki kilimlerde kullanılan renklerle bir heykel yaptıklarını belirterek, “Başka yere çektiler, üzgünüm.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ