Hoş geldiniz 10.06.2023

Tunç Soyer, Binlerce Öğrenciye Tablet ve İnternet Verecek!

Tunç Soyer,  Binlerce Öğrenciye Tablet ve İnternet Verecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada binlerce öğrenciye ücretsiz internet hizmetiyle tablet hizmeti verileceğini söyledi. Ayrıntılar haberimizde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitim yapacak, ancak bu olanaklara sahip olmayan öğrenciler için geçtiğimiz günlerde bir destek programı açıkladı. Bu kapsamda interneti olmayan 20 bin öğrenciye 4 GB internet, 3 bin öğrenciye de tablet verileceği duyuruldu.  Uygulama hakkında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Öncelikle elimizdeki listelerden desteğe en çok ihtiyaç duyan 3 bin çocuğumuzu belirleyeceğiz. Ama bu sayının ihtiyaçların çok altında kaldığı bir gerçek. Elimizdeki tüm olanakları kullanmamıza rağmen talebi karşılamak mümkün değil. Bu nedenle yeni ya da ikinci el tablet, bilgisayar, laptop bağış kampanyasını da başlattık” dedi.

Başkan Soyer bağışların ihtiyacı olan öğrencilere ulaşacağını söyleyerek şunları söyledi ;
“Çocukları eğitmezsek ülkemizin geleceğini kaybederiz. Online eğitim sürecinde ihtiyaçları belirlemek amacıyla bir araştırma şirketine yaptırdığımız ankette İzmir’de çocuklu hanelerin yüzde 23,4’ünde sabit internet olmadığı, bunun da kentte 216 bin çocuğa denk düştüğü ortaya çıktı. İzmir’de televizyon, bilgisayar, tablet ve akıllı telefondan hiçbirine sahip olmayan hanelerdeki çocuk sayısı ise tam 3 bin 468. Çocuklu hanelerin yüzde 26’sında bilgisayar ve tablet bulunmuyor. Bu oran 150 bin haneyi ve 195 bin çocuğu işaret ediyor. Bu tabloyu biraz olsun değiştirmek için yeni bir güç birliği ve dayanışmaya ihtiyacımız var.”

Bağış kampanyasına dahil olmak isteyenler biz İzmir dijital platformlarındaki “Eğitim Desteği” ile kampanyaya katılabiliyor.   Büyükşehir belediyesi 3 bin çocuğa tablet ve internet hizmeti sunmayı planlarken ayrıca  25 bin çocuğa bot, mont ve 130 TL’lik kırtasiye kartı ulaştıracak.

Askıda Tablet Kampanyası Başladı

Tunç Soyer ve İzmir B.B daha fazla öğrenciye tablet ulaştırmak için ayrıca askıda tablet uygulamasını başlattı. (Bağışta bulunmak isteyenler için : https://www.bizizmir.com   adresine giderek kampanyasına katkıda bulunabilir.)

Büyükşehir ayrıca pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören ancak evlerinde bilgisayar ve internet bağlantısı bulunmayan öğrencilere destek vermek için belediye tesislerini de eğitim merkezine dönüştürdü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri okulları dezenfekte ederek okullara  ateş ölçer, ikişer adet hijyen paspası ve dezenfektan dağıtmaya da devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ