Tunç Soyer, İzmir’de Sinemayı Canlandırmak İçin Kolları Sıvadı!

  Tunç Soyer, İzmir’de Sinemayı Canlandırmak İçin Kolları Sıvadı!

  Tunç Soyer, İzmirli sinemacılarla buluştu önemli açıklamalar yaptı ve İzmirde Sinema’yı canlandıracaklarının müjdesini verdi!

  İzmir Sinema Ofisi, sinemanın önemli isimleri buluşturdu. Katılanlar arasında bulunan Büyüksehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir’de sinema sektörüne ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.

     Tüm dünyaya ilham verecek bir şey yaratmamız mümkün.

  Soyer  toplantıda şunları söyledi:

  “Tüm dünyaya ilham verecek bir şey yaratmamız mümkün. Biz size yol açacağız. Siz bunun içini dolduracaksınız” dedi. Hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Tunç Soyer “Bir tarafta Efes, bir tarafta Bergama var. Bu şehirde flamingolar ürüyor. Olağanüstü bir coğrafya ve bu coğrafyada kadim bir kültür var. İnsanlar birbirinin dilini, dinini bilmeden yüzlerce yıl beraber ticaret yapmışlar. Dolayısıyla bu coğrafya dünya sinemasına yeni bir soluk getirebilir. Hedefimiz bu kadar büyük.”

   

  Önemli İsimler Vardı…  İzmir Vakfı‘nın kurumsal üyeleri İzmir Ticaret Odası (İZTO), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Turizm ve Kültür Bakanlığı İzmir İl Kültür Müdürlüğü yetkililerinin ’de katıldığı etkinlikte İzmir Sinema Ofisi Proje Sorumlusu Yusuf Saygı, İzmir Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle çalışmalarına başlanan İzmir Sinema Envanteri’nin sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte önemli bir kaynakça oluşturacağını söyledi.

  Buluşmaya katkı veren sinemanın önemli isimleri de yaptıkları toplantıda sektöre dair görüşlerini dile getirdi. Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yamaç Okur, kentte sinema sektörünü canlandırmak için öncelikle doğru bir organizasyon modeline ihtiyaç olduğunu söylerken yapımcı Yonca Ertürk, İzmir’deki üniversitelerin sinema bölümlerinden mezun olan gençlerin istihdam edilmesi gerektiğini söyledi.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ
  Daha fazla Haberler 2020, İzmir Önemli haber
  Kemeraltında Gençler İçin Sokak Partisi!

  Eğitime FİNLANDİYA MODELİ GELECEK!

  İzmir’de Kirli Hava S.O.S Veriyor!

  Kapat