Hoş geldiniz 31.03.2023

Tunç Soyer’den PKKlı Algı Yönetimine Tepki

Tunç Soyer’den PKKlı Algı Yönetimine Tepki

İzmirdeki orman yangınlarından sonra çeşitli basın organlarında İzmir belediye meclisinde PKK lanetlenmesi ilgili önergenin rededildiği konusunda haberler çıkmış ve adeta CHPli İzmir Büyükşehir Belediyesi PKKlı ilan edilmişti. Tarafsız bölge programına katılan Tunç Soyer, bu konudaki iddialara yanıt verdi.

 

Tunç SoyerAhmet Hakan moderatörlüğünde CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına telefonla bağlanarak “CHP, HDP’yi koruyor” ve “İzmir’deki orman yangınları nedeniyle terör örgütü PKK’nın lanetlenmesine ilişkin önergeyi belediye meclisinde CHP’liler reddetti”  iddialarına yönelik açıklamalar yaptı!

Önergenin ‘PKK’nın lanetlenmesini’ oylamaya açmadığını vurgulayan Başkan Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tamamıın PKK’yı kınadığını söylerken sözlerine şöyle devam etti  “Bu algı yaratma operasyonu İzmir Büyükşehir Belediyesine haksızlıktır. Meclise gelen önerge PKK’nın lanetlenip lanetlenmemesine ilişkin bir önerge değildir. Önergenin giriş kısmında PKK’yı lanetleyen ifadeler vardır ama iki sayfalık uzun bir önergedir. Önergenin diğer bölümleri PKK’nın lanetlenmesine ilişkin değildir. Böyle bir şeyin bir kuşkuyla ifade ediliyor olması çok üzücü. İzmir Büyükşehir Belediyesi terör örgütünü lanetlemeden imtina etmez” diye konuştu.

BU ALGI YARATMA OPERASYONU 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin daima şehit ailelerine sahip çıktığını ve bunun süreceğini vurgulayan Soyer,

“Ben bunun sorgulanmasını çok sığ bir siyasi enstrüman olarak görüyorum. Bu algı yaratma operasyonu tüm belediyeye haksızlıktır” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin ne kaybettiyse sığ siyasetten kaybettiğini ifade ederken, “Bu memlekette yaşayan herkes PKK’yı lanetleniyor. Böyle bir yafta yapıştırılamaz” cümleleriyle tepki gösterdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ