Hoş geldiniz 18.10.2021

Tunç Soyer’den Toplu Ulaşım Vaatleri

Tunç Soyer’den Toplu Ulaşım Vaatleri

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

İZMİR‘İN TRAFİK VE ULAŞIM SORUNU
İzmir’de en büyük sorunun ulaşım olduğunu ifade eden soyer “Ulaşım ve trafik en büyük sorun bence. Bir de sosyal politikalar konusunda sadece başlıkları söyleyeyim; Halk Süt, Halk Et, Halk Gıda, Halk Ekmek hatta halk balık uygulamalarını başlatacağız. Üreticiden aldığımız ürünleri tüketiciye ulaştıracağız. Toplu ulaşımda uygulayacağımız kentsel dönüşümde uygulayacağımız projeler var. Altyapı ve aktı atık acil müdahale edeceğimiz sorunlar olacak” dedi.

90 DAKİKA UYGULAMASI DEVAM EDECEK Mİ?

Soyer seçilirse merak edilen şeylerden bir tanesi de 90 Dakikaydı Soyer 90 dakikayla ilgili şunları söyledi , “90 dakika devam edecek. İndirim ise sabah 06.00-07.00, akşam 19.00-20.00 arası olacak” dedi.

İZMİR’İ ŞİRKET GİBİ ….
İktidarın , ‘listeler dağda yapılıyor’ ve ‘İzmir’e CEO seçiyoruz’ gibi söylemlerini değerlendiren Soyer, “Hükümetsiniz varsa böyle dağdan gelen yapılacak şey basit hükümetsiniz. Hukuka mahkeme savcılar orada. Ne gerekiyorsa yapılır. Bunu kampanyada malzeme olarak kullanmak hoş değil. Varsa bilgi veririsiniz savcılığa gereken yapılır. Böyle bakarsanız hiçbir şey anlamadınız demektir. Yönetişim artık daha geniş kapsamlı bir modele dönüşmek zorunda. İzmir gibi bir şehri şirket gibi yönetemezsiniz” dedi.

AZİZ KOCAOĞLU  İLE ARALARINDA SORUN MU VAR?

Sahada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile yan yana gelmemesi ve ekonomik krizle ilgili konuşan Soyer, “Bu bir seçim stratejisi. Aziz bey daha çok etki edeceği yerlere gidiyor. Beraber de gideceğiz ama kampanya sırasında yolarımızı ayırmamız daha pozitif etki edecek diye düşündük. Bir sıkıntı yok çok daha birbirimizi iyi anladığımız bir süreç yaşıyoruz. Ekonomik kriz yapa geldiğiniz bazı alışkanlıklarınızdan mahrum kalmanız sonucunu yaratıyor. İki ekmek alırken tek ekmekle dönüyorsunuz. Bu can yakıcı bir şey. Bu vatandaşın siyasi tercihini de belirleyecek. İnsan evladı bu etkinin tepkisini mutlaka koyacaktır. Ama bu sandığa ne kadar yansır sorusu belki biraz erken cevaplamak için. Biraz daha görmek lazım. Krizin ne kadar derinleşeceğini görmek ve bunun ne kadara bir ders verme isteğine dönüşeceğini biraz daha vakit geçince görürüz diye düşünüyorum” dedi.

YENİ TELEFERİK HATLARI MI GELİYOR?

CHP İzmir Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmir’de teleferiğin toplu taşımada kullanılacağını duyurdu. Yeni teleferik hatlarıyla ilgili bilgiler verdi. Soyer, “Teleferiği belli noktalarda toplu taşımada kullanacağız” dedi.Tunç Soyer, “Saat Kulesi’nden başlayarak Agora’nın yanından Kadifekale’ye çıkacak bir aks var. Bunun turizme dönüşmesi lazım. Önceliği Kemeraltına vereceğiz. Teleferiği toplu taşımada belli noktalarda kullanacağız. Tramvayda iyileştirme yapacağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ