Hoş geldiniz 10.06.2023

Ulusal Sütçülük Kongresi İzmir’de

Ulusal Sütçülük Kongresi İzmir’de

2017 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü tarafından organize edilen kongrenin organizasyonunu bu yıl Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü  tarafından yapılacak. İki yılda bir düzenlenen ve geleneksel hale getirilen kongreye Türkiye’nin pekçok  üniversitesinden ve özel sektörden katılım olacak.

Kongre ili bilgi veren Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Başkanı Vekili Prof. Dr Harun Raşit Uysal: “Kongremizde Uluslararası Sütçülük Federasyonu (IDF) Genel Direktörü Caroline Emondda bir sunum yapacaktır. Kongremiz bu yıl Eylül ayında İstanbul’da yapılacak olan Dünya Sütçülük Zirvesi öncesi önemli bir buluşma olacaktır. Polonya’dan gelecek bilim insanları da sunum yaparak Türk bilim dünyası ile fikir alışverişinde bulunacaklardır.”dedi.

Süt bilimi ve teknolojisindeki yeni gelişmeler konuşulacak

Prof. Dr Harun Raşit Uysal: “İnsanlar için vazgeçilmez olan gıda ve gıdanın önemli bir bölümünü oluşturan süt üretiminin sürdürülebilirliği toplumların sağlığı ve geleceği açısından büyük önem arz etmektedir.Diğerlerine nazaran üretim risklerinin daha fazla olduğu süt ve süt ürünleri sektörü; hava koşulları, küresel iklim değişikliği,  çevre, enerji, tüketici tercihleri, hammadde maliyetleri, piyasa koşulları ve teknoloji düzeyi gibi parametrelerin etkisinde kalan dinamik bir yapıdır. Bu nedenle sektöre yönelik politika ve stratejilerin yapılacak olan kongre, sempozyum, çalıştay gibi organizasyonlarla kısa ve uzun vadede oluşturulması ve güncellenmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Bu amaçla düzenlenen “2. Ulusal Sütçülük Kongresi” süt bilimi ve teknolojisindeki yeni gelişmelerin ve ülkemiz süt sektörünün küresel rekabette ve sürdürülebilirlikte başarılı olabilmesi için izlenmesi gereken stratejilerin tartışılacağı bir platform olacaktır”şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ