Hoş geldiniz 31.03.2023

Üretici Pazarları Sayesinde İzmir Zenginleşiyor!

Üretici Pazarları Sayesinde İzmir Zenginleşiyor!

Tunç Soyer Başkan olduğundan bu yana kurulan üretici pazarları İzmir için önemli olmaya başladı. Üreticiden direk halka ulaşan pazarlar sayesinde yerel anlamda kalkınma sağlanıyor. Ayrıntılar haberimizde…

İzmir Büyükşehir Belediyesi; Pagos, Kültürpark, Buca yerel üretici pazarları, doğal, taze ve yöresel köy ürünleri ile kentte sağlıklı gıdanın güvenilir adreslerinden birine dönüştü. Mevsimlik meyve ve sebzelerin, geleneksel yöntemlerle üretilmiş tarhana, turşu, erişte, karakılçık ekmeği, ev salçası, zeytinyağı, reçel, yöreye özgü doğal bal ve birbirinden lezzetli el işi ve ev işi mutfak ürünleri halkla buluşuyor.

Pagos Üretici Pazarı cumartesi günleri, Kültürpark Üretici Pazarı çarşamba günleri, Buca Kasaplar Meydanı’nda kurulan Buca Köyleri Üretici Pazarı ise perşembe günleri hizmet veriyor.

 

Koronavirüs önlemleri hat safhada

Sabah 08.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veren pazarlarda koronavirüs önlemleri ise hat safhada yer alıyor. Hes kodsuz ürteciler satış yapamazken üreteci pazarlarına girişte mutlataka dezenfektan kuruluyor ve maske takılması konusunda uyarılarda bulunuyor!

 

Kadifekale için ücretsiz servis!

Kadifale pazarı için ücretsiz ulaşım hizmeti halen devam ediyor.  Bölgeye ulaşım şu şekilde :

Cumartesi sabah 10.00’dan itibaren iki saat arayla Bostanlı İskele, Bornova Meydan, Üçkuyular Aktarma Merkezi, Gaziemir Belediyesi, Şirinyer Migros ve Basın Sitesi otobüs duraklarından kalkan Otobüsler 16.00 ya kadar hizmet veriyor.

Bostanlı Aktarma merkezinden kalkan otobüs esi Karşıyaka İskele ve Bayraklı Üst Geçit İskele Durağı uğrayarak bölgeye varıyor.

Pazara giden otobüs ise  Bornova Meydan’dan kalkarak Bornova Metro’dan,

Üçkuyular Aktarma Merkezi’nden kalkan otobüs Üçkuyular Meydanı metro çıkışından,

Basın Sitesi önünden kalkan otobüs ise Üçyol Meydanı’ndan yolcu alarak Kadifekale’ye gidiyor.

Gaziemir Belediyesi önünden hareket eden otobüs ise önce Gaziemir Semt Garajı’ndan pazar yolcularını alıyor.Şirinyer Migros önünden kalkan otobüsler de doğrudan Kadifekale’ye hareket ediyor.

11.00’de başlayan dönüş servisleri ise her iki saatte bir devam ediyor. Kadifekale’den hareket eden son otobüs 17.30’da pazardan çıkış yapıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ