Hoş geldiniz 02.08.2021

Yanan Ormanlar İçin 30 Fidan Bağışı

Yanan Ormanlar İçin 30 Fidan Bağışı

Yapılan fidan bağışları yüzümüzü güldürüyor. Kampanyalar  hızla devam ediyor. İzmir ve Ege yeniden ormanlarına kavuşacak!

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Ardı ardına başlatılan kampanyalar sayesinde , bağış miktarının 30 bine bulduğunu söyledi. İzmir’de faaliyet gösteren 7 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek başlattıkları ‘Hedef 1 Milyon Fidan’ kampanyası kapsamında kısa sürede önemli  aşamada kaydetliklerini söyleyen Metin Gençol,

“Orman Genel Müdürlüğü ile görüşülüp vatandaşlarımızın büyük arzusu sonucu ağaçlandırma çalışmaları için bir kampanya başlatıldı. Hedef olarak 1 milyon fidan belirlendi. Bununla ilgili duyurular yapıldı. Şimdiye kadar kuruluşlardan ve vatandaşlardan 30 bin civarında fidan bağışı yapıldı. 1 fidanın bedeli 10 lira olarak belirlenmişti. Şu anda 300 bin lira karşılığı 30 bin fidan bağışı geldi. Bu bağış cumartesi pazar hariç yaklaşık 3 günde toplandı” dedi.

Gençol açıklamanın devamında:

“Ağaçlandırma çalışmalarını Orman Genel Müdürlüğü yapacak. Yasa gereği Ege Orman Vakfı yapmayacak. Kampanya devam ediyor. Ege Orman Vakfı’nın internet sitesinde duyurular var.” dedi.

Kampanyaya destek olmak isteyenler

Ege Orman Vakfı’nın Denizbank Ege Ticari Merkez Şubesi TR 47 0013 4000 0042 5403 9000 01 numaralı

hesabına 10 lira karşılığı 1 fidan bağışı yapabilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ