Hoş geldiniz 18.10.2021

Yeşil Durak Projesi Hayata Geçti

Yeşil Durak Projesi Hayata Geçti

Çevre projeleri beğeni toplayan İzmir büyükşehir belediyesi Yeşil Durak Projesiyle oldukça ses getireceğe benziyor. Daha şimdiden alkışlar Tunç Soyer’e gitti…

Uygulama kapsamında çatısında az bakım gerektiren, toz tutucu ve havayı temizleyen bitkiler bulunan durakların ilk örneği Konak Bahribaba Aktarma Merkezi’nde hizmete sunuldu.

 

Harika Bir Uygulama

Çatısındaki özel bitkiler sayesinde hava koşullarını yumuşatma etkisi olan ve yüksek karbon emici özelliği bulunan durakların çatı bahçesi canlılar için yerleşim alanı oluyor. Ayrıca durakların bir diğer özelliği ise su toplanabilmesi. Duraklarda toplanan sular yeşil alanlara verebiliyor. Ayrıca durak içinde Usb şarj alanı da var, böylece cep telefonlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Gerçekten harika düşünülmüş proje olan yeşil durak projesi umarız bütün duraklara yayılır.

Halkapınar için tasarlandı

Doğal dokudan yoksun yerler için düşünülen Yeşil Durak Projesi, ilk etapta Halkapınar Aktarma Merkezi için planlandı ancak ilk olarak Konak’ta hizmete sunuldu. İlerleyen zamanlarda yaygınlaşması beklenen durakların üstünde güneş panalleri de olacak!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ