Hoş geldiniz 12.04.2024 İzmirdebul.net 'e hoş geldiniz

30 Ekim 2020 İzmir Depremi

  30 Ekim 2020 İzmir Depremi

  30 Ekim 2020 İzmir Depremi saat 14 : 51 de Ege Denizin’de gerçekleşmiş olup İsim olarak Ege denizinde geçtiği için 2020 Ege Denizi Depremi olarak anılmaktadır. Deprem özellikle İzmir’de hissedildiği için İzmir’de yaşanılan önemli ve büyük deprem bir statüsündedir. Bu depremle ilgili çeşitli bilgileri sizler için derledik. 

  30 Ekim 2020 Depremi nerede oldu? Ne kadar Sürdü? Deprem Kaç Şiddetinde Oldu?

  Merkez üssü Yunanistan’ın Sisam Adası açıklarında Türkiye’nin İzmir ilinin Seferihisar ilçesine 23 km mesafede bulunan, yerin 16,5 km altında 6,9 M büyüklüğünde meydana gelen ve yaklaşık 16 saniye süren depremdir.  (Kaynak ; Vikipedi)

  30 Ekim 2020 Depreminde Kaç Kişi Öldü? 

  30 Ekim İzmir Depremi, Türkiye ve Yunanistan’da toplam 119 kişinin ölümüne ve 1053 kişinin ise yaralanmasına neden olmuştur.

  30 Ekim 2020 Depreminde En Büyük Zararı Neresi Gördü?

  30 Ekim Ege Denizi Depremi denizde olan ve yerleşim yerlerine uzak olan bir deprem olsa da en büyük zararı İzmir şehri ve İzmir’in Bayraklı ilçesi görmüştür. İzmir’in Bayraklı ilçesinden sonra Karşıyaka, Bornova gibi Bayraklı’ya yakın ilçeler de zarar göre yerleşim yerleri arasındadır.

  30 Ekim 2020 Depremiyle İlgili Çeşitli Bilgiler

  İzmir depremiyle ilgili hafızalara yer etmiş görüntüler ve çeşitli bilgileri sizlere kısaca sunalım;

  Türkiye’de Tsunami’den İlk Ölüm

  30 Ekim Depremi beraberinde Tsunami’den ilk ölümü getirdi. Seferihisar’da oluşan Tsunami yani su taşkını sonucu Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’nde 86 yaşındaki Fatma Erçetin tsunami dalgalarına kapılarak yaşamını yitirdi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Tsunami’den ilk ölüm olarak tarihe geçti.

  30 Ekim 2020 İzmir Depremi Yıkılan Bina ve Apartmanlarıyla Hafızalara Kazındı

  30 Ekim Depremi’nin En korkunç yönlerinden bir tanesi de yıkılan apartmanlar, enkaz görüntüleri ve kurtarılma çalışmalarıydı.  İşte o dönem tvlerde izlediğimiz ve kurtarılan her insan için sevindiğimiz yıkılan ismini sıkça duyduğumuz bazı apartmanlar;

  Rıza Bey Apartmanı İsmini deprem süresince sıkça duyduğumuz Rıza Bey Apartmanı Bayraklı İlçesindeydi. Bu bina tam 37 kişiye mezar oldu. 

  Doğanlar Apartmanı 14 kişiye mezar olan bu apartman yine acılarımızın deşildiği, kurtarılan her canla birlikte umutlarımızın arttığı çöken binalar arasında yer alan bir apartmandı. 

  Yılmaz Erbek Apartmanı Çöken binada tam 11 kişi öldü ve 11 kişi de yaralandı.

  Rıza Bey Apartmanı ve Ayda Bebek

  Rıza Bey Apartman’ından 91 Saat sonra çıkarılan Ayda Bebek kuşkusuz depremin acılarıyla sarsılan İzmir’de bir nebze olsun sevinç yaşattı.

  Seferihisar’daki Tsunami Korku Dolu Anlarıyla Zihinlere Kazandı 

  İzmir depreminde yıkılan bina görüntüleri dışında akıllara kazınan diğer şey de Seferihisar’daki Tsunami görüntüleriydi. Özellikle burada yaşayan halkın unutacağı türden korkunç anlar 30 Ekim’de yaşanan depremden hemen sonra zihinlerde yer etti.  İzmir Depremi Son Durum – Son Fotoğraflar -2021

  Bayraklı’da deprem sonrası görüntüler yürek burkan cinstendi. 1 yıl geçmesine rağmen yıkık enkaz altındaki binalar ve boş apartmanlar oldukça dikkat çekiciydi. Bayraklı ne yazık ki depremin izlerini taşıyor…

  İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021

  İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021 İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021 İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021 İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021 İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021

  bölgede yeni inşaatlar halen devam ediyor! Yıkılan binaların yerine yenisi yapılıyor.

  İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021 İzmir depremi Bayraklı fotoğrafları 2021

  İzmir Depremi İle İlgili Sözler

  İzmir depremi ve İzmir ilgili sözlere buradan ulaşabilirsiniz ;  https://izmirdebul.net/izmir-ile-ilgili-sozler/

  Paylaşmaya var mısın? Bizi lütfen yalnız bırakma...
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ